• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Minecraft nie działa linux arch

Object Storage Arubacloud
0 głosów
492 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Witam!

Mam taki dziwny problem. Zainstalowałem minecraft-launcher na arch linux. Gdy tylko próbóje go uruchomić to mam takie coś:

terminate called after throwing an instance of 'std::runtime_error'
  what():  locale::facet::_S_create_c_locale name not valid
Aborted (core dumped)

i nic sie nie dziaje.

Prosze o pomoc jak by jeszcze jakieś ifo trzeba było to piszczie!
komentarz 9 grudnia 2018 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)
Aplikacja próbuje użyć ustawień lokalizacyjnych, których nie ma (zainstalowanych) w systemie. Jeśli aplikacja jest polskojęzyczna, sprawdź, czy masz zainstalowane polskie locale (być może kodowanie musi być inne niż tylko utf-8).

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2018 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Kiedyś ,gdy grałem w minecrafta korzystałem z TLauncher. Z tego co widze jest wersja na linuxa może powinieneś sobie ten launcher sprawdzić? https://tlauncher.org/en/
komentarz 9 grudnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Ale ja mam już kupioną ta płatną wersje.
komentarz 9 grudnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
w sensie przez minecraft.net kupilem i nie chce hacka miec
0 głosów
odpowiedź 9 grudnia 2018 przez izonik Stary wyjadacz (12,560 p.)

Czasami pomaga zainstalowanie Javy do Oracle. Aby to zrobić wpisz w terminalu `yaourt jdk9` i poszukaj wersji z opisem w stylu `Oracle Java 9`. Następnie wpisz `archlinux-java status` i później `archlinux-java set nazwa_nowego_jdk`.

Jeśli nie pomoże to spróbuj nadać prawo do uruchamiania `chmod +x nazwa_minecrafta.jar`.

Jeśli i to nie pomoże to ostatnie co przychodzi mi do głowy to uruchom grę tak `java -jar nazwa_minecratfa.jar`.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 434 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 375 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez lameguy Użytkownik (640 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 428 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Cixo Gaduła (4,070 p.)

92,757 zapytań

141,677 odpowiedzi

320,429 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...