• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer w Javie i klient w JavaScript.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
610 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2018 w JavaScript przez ILikeJava Obywatel (1,230 p.)
Witam. Zrobiłem prosty formularz w html i JavaScript. Normalnie wszystko konwertuje się do JSONa ale nie wiem jak to wysłać. Chciałbym nawiązać lokalnie połączenie tak jak to w Javie robiłem np. na IP 127.0.0.1 albo przez AJAXa którego nie ogarniam jak na razie. W każdym razie chcę wysłać tego JSONa do serwera w Javie. Jak mam to zrobić? Moglibyście polecić także jakąś bibliotekę (czy może takie coś jest wbudowane w Javę) aby połączyć się z JavaScriptem i odebrać tego JSONa? Zależy mi aby to nie był jakiś przestarzały sposób ale coś co się teraz używa. Z góry dzięki.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Możliwości są dwie albo JavaEE i JAX-RS, albo Spring Web MVC + Spring Boot (wybierz raczej to drugie).

Jeśli chodzi o JS to musisz po prostu wysłać w jakiś sposób JSON po HTTP POST/PUT, pod dany adres.
0 głosów
odpowiedź 8 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
jesli to vanillajs to wez sobie np. libke axios, lekka i przyjemna w uzyciu i po prostu robisz reauest na ten endpoint co sobie wystawiles. A jak wchodzisz w jave to polecam tez zerknąć na spring 5 i reactive style np. w połączeniu z SSE na froncie, po za ie i edge events stream maja ladne wsparcie.
komentarz 8 grudnia 2018 przez ILikeJava Obywatel (1,230 p.)
Jak mam skonfigurować Springa? Szukam i nie mogę znaleźć.
komentarz 8 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a co w docs jest niejasne, jakie masz dokladnie problemy?
komentarz 8 grudnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
komentarz 9 grudnia 2018 przez ILikeJava Obywatel (1,230 p.)
edycja 9 grudnia 2018 przez ILikeJava

@Tomek Sochacki, No ok... to powiedzmy, że wybrałem Spring Boota. Czy to jest najlepsze w czym mogę programować serwery do stron (tak po amatorsku mówiąc)? Jeśli tak to jaką książkę do Spring Boota polecacie? zależy mi aby wszystko było jasno opisane. Umiem Javę na poziomie swobodnego programowania.

P.S. 

JavaScripta uczę się po to aby min. w przyszłości nauczyć się robić aplikacje w electronie. Potrzebny mi będzie wtedy Spring Boot do backendu?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 443 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2022 w Java przez romilus Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 405 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2021 w Java przez everstudybee Użytkownik (610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 513 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...