• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sesja pomiędzy dwiema domenami?

0 głosów
92 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2018 w PHP przez kamiz Obywatel (1,010 p.)

Witam!

Próbuję wykonać sesje pomiędzy dwiema domenami, ale wogle nie mam pomysłu jak to zrobić. Jestem początkowy w PHP. Proszę bardzo o pomoc poniżej znajdują się kody stron, do których chcę ową sesje dołączyć. 

Pozdrawiam.

Panel.php

<?php

session_start();

if (!isset($_SESSION['zalogowany']))
	{
		header('Location: ../index.php');
		exit();
	}

?>
<!--Zaczęcie sesji pomiędzy domenami --!>

zawartosc.php

<!-- Sprawdz czy sesja pomiędzy domenami jest aktywna, jeżeli nie przekierowuj
na strone index.php. A jeżeli tak wywołaj:     echo implode( '', file( 'secretpanel.txt' ) ); --!>

komentarz 5 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (228,960 p.)
Ale chwila... robisz już chyba drugie pytanie o tym a ja tu nie widzę gdzie Ty się odnosisz do dwóch różnych domen? Sprecyzuj co Ty chcesz zrobić, chodzi Ci o wydzielenie zupełnie niezależnej domeny dla logowania i potem przejście do osobnej domeny z apką gdy uzyskasz token czy jak, bo nic z tego opisu Twojego nie rozumiem...

Mi to wygląda na operacje w obrębie jednej domeny... także chyba czegoś nam nie dałeś.
komentarz 5 grudnia 2018 przez kamiz Obywatel (1,010 p.)
Chciałbym wykonać skrypt który znajduje się na jednej domenie i bd pobierał dane z pliku, z drugiej domeny i chiałbym, żeby po zalogowaniu się do pliku na 1 domenie wczytało dane z pliku, który znajduje się na 2 domenie, ale chciałbym zapobiec, żeby można ot tak wchodzić na link do tej domeny, która ma dane, dlatego chciałem zabezpieczyć tą sesją.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 grudnia 2018 przez Paweł Antyporowicz Stary wyjadacz (11,470 p.)
Musisz zastosować komunikację między aplikacjami, proponuję, żebyś poczytał o REST API. Nie powinieneś, komunikować się z inną aplikacją w ten sposób, który sobie wymyśliłeś.

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 53 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2018 w PHP przez kamiz Obywatel (1,010 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 89 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez HaKIM Szeryf (87,770 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 160 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2015 w PHP przez HaKIM Szeryf (87,770 p.)

88,332 zapytań

136,926 odpowiedzi

305,598 komentarzy

58,601 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...