• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP jak przenieść się do podstrony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
654 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2018 w PHP przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Witam, stworzyłem stronę php na której w navigacji mam 3 przyciski np. "Strona główna", "O mnie", "Projekty", chciałbym żeby po kliknięciu na ten przycisk pojawiła się podstrona  np. "o mnie". Jak można to zrobić, bez użycia <a href="">? Wszystkie podstrony posiadam w osobnych plikach .php. Nawigacja posiada odmienny styl na przycisku "active", który jest obecnie aktywny za który odpowiada kod javascript (opierajacy się na zwyklych eventach click) więc chciałbym, żeby plik index.php w którym jest navigacja includował podstrony, lub ewentualnie zrobić to w bardziej elegancki sposób.
Jak można to profesionalnie rozwiązać? Jak to robią strony, gdzie navigacja jest przyczepiona na każdej podstronie i jednocześnie wydaje się jakby była osobną częścią podstrony?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Najlepiej jeśli już upierasz się przy rozwiązaniu z html w php (co ja uważam za niezbyt fajne w dzisieszych czasach) to  poczytaj o szablonach php, np. Twing, kiedyś modne było Smarty (nie wiem czy jest to dalej wspierane). Wtedy menu robisz sobie jako stałe w głównym szablonie, a content sobie odpowiednio includujesz.
komentarz 3 grudnia 2018 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
"Najlepiej jeśli już upierasz się przy rozwiązaniu z html w php (co ja uważam za niezbyt fajne w dzisieszych czasach)"

W jaki sposób można sobie z tym poradzić w dzisiejszych czasach? (bez używania frameworków)
komentarz 3 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Pisałem już o tym wielokrotnie, wiele osób na tym forum widzę, że usilnie upiera się przy dawnym podejściu monolitowym... najlepiej gdyby wszystko było w jednym pliku php... to jest bardzo trudne i męczące w utrzymaniu...

Ja preferuję takie podejście:

  1. w back-endzie wystawiasz tylko endpointy
  2. we froncie strzelasz na te endpointy i odpowiednio wyświetlasz dane

W razie potrzeby można machnąć jakiś server side rendering. 

Można to zrobić bez frameworków ale pytanie czy ma to sens, moim zdaniem nie, przynajmniej w większości aplikacji. Lepiej skupić się na dodawaniu nowych ficzerów niż na usilnym pisaniu wszystkiego w pure php czy pure js.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 496 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2021 w PHP przez FilOON Użytkownik (680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 394 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2020 w PHP przez Mateusz Tuczyński Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,821 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2015 w PHP przez niezalogowany

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...