• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Dodatkowy dysk do laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
484 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez Paweł Jadach Nowicjusz (190 p.)
zamknięte 29 listopada 2018 przez Paweł Jadach
Witam forumowiczów!

Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad dołożeniem dodatkowego dysku do mojego laptopa. Tylko nie wiem jak to wygląda od strony technicznej, a nie chce że tak powiem wydać pieniędzy w błoto :)

Mój laptop to https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-f5-573g-58t1-czarny?gclid=Cj0KCQiAuf7fBRD7ARIsACqb8w5WyG3CahguC_hgh41rvVqg_RTErNKEpzKlHhLdKFnFezDDtwvX7coaAur2EALw_wcB

Doradzilibyście coś na temat tego jaką kieszeń muszę wybrać oraz jakiś dysk ssd? :)

I dajcie znać czy Waszym zdaniem to dobry pomysł i laptop będzie chodził lepiej.

P.S Nie koniecznie musze mieć zewnetrzy cd rom :)

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz Paweł
komentarz zamknięcia: Uzyskałem odp

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
wybrane 29 listopada 2018 przez Paweł Jadach
 
Najlepsza
Najlepiej kupić coś w tym stylu: https://www.x-kom.pl/p/162134-obudowa-dysku-icy-box-ib-ac642-sata-na-slot-dvd-127mm-obudowa-slim.html i wymienić napęd DVD na dysk. Tylko nie pamiętam jak z prędkościami jest i czy nie będziesz musiał nowego SSD wbić na miejsce obecnego dysku, a obecny dać w kieszeń.
komentarz 29 listopada 2018 przez Paweł Jadach Nowicjusz (190 p.)
Czyli po prostu mam kupic kieszeń o rozmiarze:5,25" dobrze rozumiem?
1
komentarz 29 listopada 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
To co podałem w linku najlepiej (nie, w żaden sposób nie jest to link afiliacyjny, po prostu słyszałem o tym produkcie dobrą opinię). Demontujesz napęd z komputera (poszukaj w google jak to zrobić) i w miejsce napędu zamontujesz taką kieszeń z zainstalowanym dyskiem
1
komentarz 29 listopada 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Otwierales tego lapka, bo moze byc tak, ze ma miejsce na m2 dysk, stedy obejdzie sie bez rozbierania napedu. Sam mialem taki problem, bo myslalem, ze mam tylko m2, bo nic nie bylo napisane w dokumentacji, czy opisie jak zwal tak zwal, a sie okazalo, ze moge podlaczyc dodatkowy dysk wewnatrz komputera i jeszcze wymienic naped DVD i wstawic kolejny dysk
+1 głos
odpowiedź 29 listopada 2018 przez Snejki Stary wyjadacz (14,520 p.)
Co do ssd to zobacz sobie Goodram IRDM Pro
komentarz 29 listopada 2018 przez Paweł Jadach Nowicjusz (190 p.)
W sumie nawet go nie rozkrecalem gdyż niedawno był kupowany więc jeszcze nie było potrzeby, także dziękuję za pomoc Panowie, do usłyszenia :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 3,174 wizyt
pytanie zadane 19 października 2016 w Sprzęt komputerowy przez Szymon Lisowiec Mądrala (7,150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 833 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...