• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie gier w JavaScript

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,826 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2018 w JavaScript przez kameleon Użytkownik (590 p.)
Cześć,

czy opłaca się zajmować pisaniem gier w JavaScript? Zapewne są to tylko gry przeglądarkowe z użyciem Canvas i pewnie mobilne ale to z użyciem React Native. Co wy o tym sądzicie? sądząc po ofertach pracy nie jest duże zapotrzebowanie na takiego typu programistę.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli chcesz iść w gry to chyba raczej lepszym wyborem będzie np. C++. Gierki w JS są i będą jeszcze długo ale to raczej takie projekty na chwilę, bez większego zaangażowania, bez jakiś możliwości rozwoju itp.

Pytanie tylko czy interesuje Cię po prostu JS czy game? Bo jeśli JS to jak najbardziej pisze się w tym wiele rozbudowanych aplikacji webowych (choć dziś już nie tylko webowych).
komentarz 14 listopada 2018 przez kameleon Użytkownik (590 p.)
Pewnie gierki mobilne byłyby lepszym pomysłem jeśli chodzi o JS, bo ostatnio widziałem jak jakiś gość napisał flappy bird albo bomberman jeśli chodzi o przeglądarki ale pewnie i na mobilne da sie napisać. Znalazłem taką stronę o nazwie kursownik i tam jest kurs Canvasa i uczy się go robiąc jakieś gierki.

 

No własnie ogólnie miałem iść we frontend ale bardziej mnie zainteresowało samo programowanie i gierki i stąd to pytanie.
0 głosów
odpowiedź 14 listopada 2018 przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)
Jeżeli będziesz chciał pisać gry przeglądarkowe w JS to pplecam biblioteke PixiJS. Jest bardzo przyjemna i z mnóstwem funkcji. Moja przykładowa gra:
http://fx-team.fulara.com/team/adam/pixi/
komentarz 14 listopada 2018 przez kameleon Użytkownik (590 p.)
wow spoko gierka i zapoznam się z tą biblioteką :D

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 135 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 493 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Nat317 Nowicjusz (150 p.)
–2 głosów
4 odpowiedzi 1,122 wizyt

92,632 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...