• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zamykanie okna WPF

Object Storage Arubacloud
–1 głos
684 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2018 w C# przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
Witam,

Mam okno główne z menu, po kliknięciu elementu którego wyświetla się kolejne okno do wpisania danych. Mój problem polega a tym, że po wpisaniu i wykonaniu wszystkich działań chciałbym, alby to drugie okno się zamknęło. Jedyne co się dzieje to wywalanie błędu przy ponownej próbie otwarcia okna do wpisywania danych(zamykane X w prawym górnym rogu).

Miałby ktoś pomysł jak to zrobić?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2018 przez niezalogowany

Na końcu dodaj:

this.Close()

BTW. DOKUMENTACJA Twoim najlepszym przyjacielelem

komentarz 13 listopada 2018 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
edycja 13 listopada 2018 przez marcinconn
Ale jak dam Close() to później nie użyje tego okna raz jeszcze? Nie zawsze modyfikuje się dane tylko raz

Jakby to było tak proste to bym nie pytał bo zauważ, że jakoś wiedziałem jak je pokazać, więc dokumentacja nie jest mi obca.

Dodatkowo: this.Visibility = Visibility.Hidden; nie działa. Tzn raz stanie się to co trzeba i okno zniknie, przy ponownym otwarciu nic się nie dzieje, okno tylko się pojawia
komentarz 14 listopada 2018 przez niezalogowany
Panie, to nie możesz pan sobie tych danych które są w oknie gdzieś zapisać, choćby w głupim pliku, pamięci - gdziekolwiek, zamknąć okno, a przy ponownym jego otwarciu wczytać tych danych?

Wydaje mi się to dużo bardziej legitne niż ukrywanie/pokazywanie okna.
komentarz 14 listopada 2018 przez marcinconn Obywatel (1,560 p.)
Robiąc aplikację do tworzenia planu zajęć wygodnie jest mieć możliwość dodawania sal, nauczycieli czy też klas pojedynczo. Ja do TreeView poprzez to drugie okienko dodaję/usuwam/zmieniam właśnie te 3 rzeczy, więc dlatego zależy mi na schowaniu go i w razie potrzeby ponownego wyświetlania.
komentarz 14 listopada 2018 przez niezalogowany
Jeżeli ma to wyglądać tak jak to sobie wyobrażam, to będzie to wyglądać... Po prostu brzydko. Jeśli koniecznie chcesz mieć całe okno wypełnione planem zajęć a wszystkie opcje mają się pojawiać dodatkowo, to zrób jakiś wysuwający się element. Bo dodawanie tych wymienionych przez Ciebie elementów, które IMHO są nieodłączną częścią planu zajęć, poprzez dodatkowe okno wydaje się być BARDZO nieintuicyjne.

 

@EDIT

A tak poza tym, to z punktu widzenia użytkownika, nie będzie żadnej różnicy pomiędzy ukryciem okna a jego zamknięciem. Zdajesz sobie z tego sprawę?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 324 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 361 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Java przez Programistka2017 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 124 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...