• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Statyczna strona html.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
279 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2018 w HTML i CSS przez ZbyszekB Nowicjusz (150 p.)
Witam.

Zapytanie, oraz jeśli istnieje rozwiązanie proszę o pomoc.
I chyba w tym przypadku trzeba się usmiechnąć do PHP, lub JS? Ale tutaj będzie problem bo w tym temacie dopiero raczkuję.
Podam przykład strona zrobiona w html i css. Jest strona główna i kilka podstron.
Na stronie głównej i niektórych podstronach pojawiać się będą  co jakiś czas nowe teksty okraszone odnośnikami lub obrazami.
1. czy istnieje możliwość wpisywania lub zmiany tekstu bez wchodzenia do kodu źródłowego?
2. komentowanie tekstów tu oczywiście jakiś skrypt. Podobno są jakieś gotowe skrypty jak i  zintegrować ze stroną stronami. I jak mieć nad komentarzami kontrolę tzn. usuwać i blokować.
Nie planuję korzystać z żadnego CMS-a. Próbowałem wordpresa ale nie mam pełnej kontroli nad wyglądem mojej strony stworzonej w HTML i CSS. Podejmowałem kilkanaście prób przystosowania html do wordpres ale mi to nie wychodzi. Nie mam pełnej kontroli nad wyglądem serwisu.
Do jednej z podstron dodałem forum phpbb3. Fajnie działa.
Próbowałem z poziomu przeglądarki.
Zaznaczyłem fragment tekstu prawy przycisk myszki i opcja zbadaj element. Pokazuje się kod ale tekstu nie widać tylko znaczniki, i komentarze dodane w kodzie.
Na razie wszystko testuję na lokalnym serwerze xampp.
komentarz 11 listopada 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

1. czy istnieje możliwość wpisywania lub zmiany tekstu bez wchodzenia do kodu źródłowego?

W jakim sensie bez wchodzenia do kodu źródłowego? 

komentarz 12 listopada 2018 przez ZbyszekB Nowicjusz (150 p.)
Przecież jasno napisałem. Strona zrobiona w html i css. Statyczna i teraz chciałbym ją nieco ożywić>. Forum dodałem phpbb3. Teraz dodać możliwość komentowania. A pisanie tekstów nie grzebiąc kodzie a dokładnie w sekcji body,

2 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 11 listopada 2018 przez Ярек Эс Bywalec (2,320 p.)
edycja 12 listopada 2018 przez Ярек Эс

1. Nie. Nie ma takiej możliwości.

2. Co do komentarzy możesz zainstalować np. plugin Facebook Comments i moderować je z poziomu Facebook Developers.

ps.

Może przypadnie ci do gustu ten polski CMS. Zerknij na stronę opensolution.org. 

komentarz 11 listopada 2018 przez ZbyszekB Nowicjusz (150 p.)
To też nie dla mnie. Nie interesują mnie tego typu serwisy. Miałem kiedyś konto na FB zmuszony byłem założyć konto ponieważ chciałem pobrać pewien poradnik

i nie było innej możliwości jak przez FB. Zostałem później dosłownie zasypywany mailami różnej maści. Nie należę do ludzi chcących stać na świeczniku.
0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2018 przez Ignobiles Obywatel (1,800 p.)
Hej,

1.Jest to oczywiście możliwe,ale potrzebujesz do tego bazy danych i jakiegoś języka back-endowego np.PHP.Możesz stworzyć własnego CMS w którym będziesz edytował/dodawał teksty do bazy danych,a na stronie będziesz te dane wyświetlał.

Pozdrawiam
komentarz 11 listopada 2018 przez Ignobiles Obywatel (1,800 p.)
Co do komentarzy to możesz spróbować zrobić to sam za pomocą PHP i JS.Jeśli potrzebujesz gotowca to wystarczy poszukać w sieci.
komentarz 12 listopada 2018 przez ZbyszekB Nowicjusz (150 p.)

@Ignobiles,

No właśnie. O to mi chodzi. Swoje strony testuję na razie na serwerze lokalnym xampp. Tam mogę stworzyć nową bazę. A co do języka php to jeszcze dla mnie

za wcześnie. Raczkuję dopiero. I właśnie przydał by się jakiś gotowiec sprawnie działający. Szukałem próbowałem ale albo nie działają, albo nie można zainstalować.

Podobnie z gotowcami do komentowania.

Proszę wziąć pod uwagę, że jestem całkowitym świeżakiem. HTML i CSS na średnim poziomie. A php jak wyżej wspomniałem.

I tu liczę na pomoc fachowców.

komentarz 12 listopada 2018 przez ZbyszekB Nowicjusz (150 p.)
O to chodzi. Tylko w php jeszcze jak na moje możliwości za wcześnie.
komentarz 4 grudnia 2018 przez Ярек Эс Bywalec (2,320 p.)

Czyli dobrze zrozumiałem yes 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 993 wizyt
pytanie zadane 18 grudnia 2018 w Systemy CMS przez NataliaWasko Nowicjusz (220 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 377 wizyt
pytanie zadane 2 września 2017 w Nasze projekty przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 149 wizyt

92,589 zapytań

141,439 odpowiedzi

319,696 komentarzy

61,974 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...