• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Raspberry Pi - rozpoznawanie kolorów

0 głosów
101 wizyt
pytanie zadane 8 listopada w Python, Django przez darekdede1995 Nowicjusz (120 p.)
Witam,

Potrzebuję zrealizować funkcję rozpoznawania koloru pixela w Pythonie na platformie Raspberry Pi. W sieci znalazłem kilka instrukcji jednak wszystkie wykorzystują program OpenCV którego nie jestem w stanie zainstlować. Po wielu próbach zawsze kończyło się niepowodzeniem.

Teraz pytanie, czy jest możliwość zrealizowania funkcji rozpoznawania koloru bez środowiska OpenCV? lub jakaś działająca instrukcja jak owo środowisko zainstalować?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 listopada przez profesorek96 Nałogowiec (35,610 p.)
Bez biblioteki openCV która zostałą specjalnie zaprojektowana do rozoznawania obrazów będzie ci bardzo ciężko.

Instalujesz ją przez menadżer pakietów tzw. pip.
komentarz 8 listopada przez darekdede1995 Nowicjusz (120 p.)
Próbowałem ale wywala błąd. Znalazłem również bibliotekę SIP
http://siptoolbox.sourceforge.net/
Lecz z jej zainstalowaniem również mam problem. Jesteś w stanie mi pomóc online? Dam Ci dostęp zdalny do mojego komputera z linuxem.
0 głosów
odpowiedź 9 listopada przez shadou102 Pasjonat (21,530 p.)
Jaki błąd? więcej szczegółów?
komentarz 9 listopada przez darekdede1995 Nowicjusz (120 p.)
Problem rozwiązany jednak nie potrafię udzielić odpowiedzi jak gdyż pomógł mi znajomy. Kilkukrotne aktualizowanie aplikacji i pobranie jakiegoś dodatkowego pakietu pozwoliło finalnie zainstalować OpenCV. Przez PIP się nie udało

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 52 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 118 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 44 wizyt
Porady nie od parady
Pytania na temat serwisu SPOJ należy zadawać z odpowiednią kategorią dotyczącą tej strony.SPOJ

57,748 zapytań

102,788 odpowiedzi

212,076 komentarzy

29,694 pasjonatów

Przeglądających: 328
Pasjonatów: 11 Gości: 317

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...