• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy można ukryć stronę www?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
554 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2018 w Offtop przez Vintoriez Początkujący (380 p.)
Witam, czy można całkowicie ukryć stronę w sieci? Załóżmy, że chciał bym mieć prywatną serwis z moimi zdjęciami, muzyką i dokumentami na ftp i html+js jako interface. Wszystko postawione we własnym domu na własnym sprzęcie. Coś na wzór usług Google Drive/Keep. Czy jest możliwe całkowite ukrycie go przed wyszukarkami, i innymi użytkownikami w internecie? Nigdzie nie opublikuje oczywiście linków do serwera, mogę obyć się bez domeny i wpisywać ip jeśli to konieczne. Tylko pytanie czy ktoś może przypadkiem "wpaść" na taką stronę? Czy mogą ją przypadkiem znaleźć boty wyszukiwarek lub hakerzy? Jeśli tak to czy jest możliwe ukrycie zabezpieczenie takiej strony, żebym tylko ja mógł na nią trafić? Nie chodzi mi o kwestie zabezpieczenia hasłem itd. tylko o niewidzialność strony w internecie. Z tematu sieci jestem zielony (jeszcze) nurtuje mnie czy metaforycznie ktoś obeznany w sieciach może rozejrzeć się co jest w okolicy jego komputera i zapukać do drzwi podpisanych index.html domu obok?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Co do google to teoretycznie jeśli nie aktywujesz sam aby indeksował stronę to nie będzie tego robił ale tutaj pewności nigdy nie masz.

Nie rozumiem jednak za bardzo problemu. Zrób po prostu przy wejściu na stronę pole na login i hasło plus ewentualnie jeszcze jakieś dodatowe zabezpieczenie jak bardzo chcesz i dopiero po weryfikacji tych danych w back-endzie przesyłaj na front te prywatne informacje.

Pozwoli Ci to łatwo np. udostępnić dane komuś znajomemu itp. Możesz też zrobić sobie np. różne poziomy uprawnień dla userów itp.
komentarz 7 listopada 2018 przez Vintoriez Początkujący (380 p.)
Dzięki za odpowiedź! Oczywiście, logowanie będzie wymagane. Chciałem tylko pójść dalej i założyłem, że jeśli da się go "schować" to było by to zabezpieczenie przed atakami typu brute force. W myśl zasady, nie da się okraść domu o istnieniu którego się nie wie. :)
komentarz 10 listopada 2018 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Chciałem tylko pójść dalej i założyłem, że jeśli da się go "schować" to było by to zabezpieczenie przed atakami typu brute force. W myśl zasady, nie da się okraść domu o istnieniu którego się nie wie. :)

Jeśli Ty możesz wejść na stronę logowania, to ktoś inny też może. Wystarczy znać adres IP i port - coś, co jest i tak masowo skanowane przez boty 24/7.

Skonfiguruj auth po stronie nginxa/apache - proste i nie udostępnia żadnych szczegółów.

0 głosów
odpowiedź 10 listopada 2018 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Najprostszy pierwszy sposób - musisz zablokować indeksowanie strony przez wyszukiwarki.

Możesz zacząć tutaj: https://support.google.com/webmasters/answer/1663419?hl=pl

Podobne pytania

–2 głosów
0 odpowiedzi 278 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,457 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2016 w Systemy operacyjne, programy przez mario5551 Użytkownik (550 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 280 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...