• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sądzicie o

Object Storage Arubacloud
0 głosów
379 wizyt
pytanie zadane 4 listopada 2018 w Offtop przez revizor451 Obywatel (1,930 p.)
Witam. Co sądzicie o nauce angielskiego używając metody nauki tysiaca najczęściej używanych słówek, czy wkuwanie zdań? Co według was jest lepsze, bo już nie wiem w jaki sposób się uczuć. Czy wkuwać jak najwięcej słówek, czy zdań. Pozdrawiam

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 listopada 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 5 listopada 2018 przez revizor451
 
Najlepsza
Ani jedno ani drugie. Osobiście proponuję najpierw zrobić sobie jakiś kurs podstaw, a jeśli już masz opanowane podstawy to zacznij po prostu czytać artykuły i dokumentacje angielskie. Sam tak robiłem, notuj sobie w kajeciku nowe, nieznane słówka i co jakiś czas wracaj do ich nauki. Ale sam zobaczysz, że gdy poczytasz więcej artykułów (nawet może na początek bardziej to nić dokumentacje) to słówka same zaczną Ci wchodzić do głowy.

Ponad to ja lubię sobie czasem posłuchać ted.com, można potrenować angielski i przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy ze Świata.
+2 głosów
odpowiedź 5 listopada 2018 przez Aspc1 Bywalec (2,620 p.)
Cześć. Ja polecam oglądanie filmów/seriali po angielsku i zmienienia w każdej mozliwej rzeczy język polski na angielski. Gdy będziesz przebywać w takim środowisku to słówka powoli zaczniesz zapamiętywać. Polecam rowniez zapisywanie w zeszycie słów z którymi masz pierwszy raz doczynienia.
+2 głosów
odpowiedź 5 listopada 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
nie ma sensu siedziec i wkuwac.. wiadomo podstawy trzeba ale potem najlepiej filmy po angielsku jesli grasz w gry to graj po angielsku telefon ustaw sobie na angielski uzywaj aplikacji po angielsku.. poczatki beda meczacce ale sa efekty
+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Jak masz się uczyć to po prostu się ucz a nie wyszukuj jakieś metody, kombinowanie itd.

To tak jak niektórzy ludzie chcą schudnąć i tylko wyszukują 1000 diet w internecie po to, żeby na każdej być tydzień, i nie schudnąć przez 5 lat gdy wystarczy tylko 1 rzecz - jedz to co jesz teraz, tylko kilka/kilkanaście procent mniej - i schudniesz.

Ucz się angielskiego - to będziesz go umiał. Ucz się tylko szukać metod nauki - niczego się nie nauczysz.
+1 głos
odpowiedź 5 listopada 2018 przez Yashe Dyskutant (7,720 p.)

Moją motywacją na naukę języka była chęć (uwaga, uwaga) rozumienia internetowych mem'ów. Te zaś najlepsze i w największej ilości są anglojęzyczne. Zamiast wkuwać słówek, uczyć się zdań.. postanowiłem po prostu przebywać na stronie typu 9gag. Trochę rozumiałem, resztę musiałem wpisywać w google translate, lecz tak bardzo szybko poznałem i zapamiętałem poszczególne wyrazy. Co więcej, ta nauka dała mi płynność w rozmowie czy pisaniu. Mówiąc z kimś w tym języku czy dyskutując znasz już dużo zwrotów, słów itd. 

Lepszej metody nie znalazłem. Myślę, że najlepiej połączyć coś co się lubi z nauką. Osobiście polecam również przebywanie na forach typu reddit. Pamiętaj, nie musisz wszystkiego rozumieć.. nie musisz znać regułek, czasów (ja do dziś nie znam, lecz gdy nauczyciel mnie zapyta o coś to zawsze dobrze odpowiem).. nie musisz się ograniczać do "wkuwania" tego - traktuj to jako pasje lub przyjemność. 

Otaczanie się językiem,który chcemy poznać to najlepszy sposób na jego naukę ! Ludzie wyjeżdżają do innych krajów na pół roku, rok.. dwa i już znają masę zwrotów, wyrazów itd. Dlaczego ? Otóż łapią to z środowiska - mózg się przyzwyczaja do tego języka. Wychodzisz na miasto, widzisz banery, plakaty, no wszystko... Tak samo to działa z forami, stronami itd. 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 728 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 363 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2020 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 278 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2018 w Offtop przez Dobik Nowicjusz (140 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...