• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Funkcja w metodzie(Jak wywołać?) - Object C++

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,890 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2015 w C i C++ przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)

Witam,

Mam stworzone 2 klasy. Nie ma pomiędzy nimi dziedziczenia. Powiedzmy klasa Start i klasa Stop. W klasie Stop mam metodę która zawiera w sobie dodatkowo dwie funkcje typu Void. I teraz chciałbym w klasie Start wywołać metodę z klasy Stop a z tej metody jedną z funkcji. Podpowiedzcie jak to zrobić?

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
wybrane 10 lipca 2015 przez tarnasm
 
Najlepsza
Po prostu ustaw metodę na publiczną i wywołaj w klasie start, oczywiście klasa start musi przyjąć adres obiektu klasy stop aby takie coś zrobić, no chyba ze obiekty są globalne. Tak jak opisujesz nie da się. Po prostu musisz w start wywołać funkcję która jest w stop
komentarz 10 lipca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Ok, myślałem, że można dowolnie zagnieżdzac metody w metodach i funkcje w funkcjach.
+1 głos
odpowiedź 10 lipca 2015 przez Damianoo4444 Bywalec (2,700 p.)
Cześć, Te funkcje masz zadeklarowane w tej metodzie, czy ich porostu tam używasz ?
komentarz 10 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Nie da się zadeklarować funkcję w metodzie.
komentarz 10 lipca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Nie rozumiem trochę Twojego pytania. Przybliż wątek :D
+1 głos
odpowiedź 10 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Przekaż obiekt klasy Stop do  metody klasy Start i wywołaj potrzebnefunkcje.  Kompozycja to się chyba zwało jak pamiętam.
komentarz 10 lipca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Ale w klasie START są metody a w nich funkcje. Mi chodzi o to aby dostać się do funkcji będącej elementem metody.
komentarz 10 lipca 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Metoda nie może mieć funkcji w sobie.
komentarz 10 lipca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Fajnie by było jakby kompilator w VS mnie informował o tym :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 654 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2018 w C i C++ przez Krutek Początkujący (330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 440 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,082 wizyt
pytanie zadane 7 października 2017 w Java przez zygmunt Początkujący (310 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...