• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Terminal - sortowanie plików i wyświetlanie zawartości

Object Storage Arubacloud
0 głosów
455 wizyt
pytanie zadane 13 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez miro Pasjonat (23,870 p.)
zamknięte 15 października 2018 przez miro

Chciałem zbudować komendę linuksową do wybrania z folderu ostatnio utworzonego pliku oraz wyświetleniu z niego konkretnej linii. Próbowałem z find i sed:

find ~/.clamtk/history -type f -exec sed -n 10p {} \; -printf '%T+ %p\n' | sort -r | head -1

Jednak te polecenie sortuje zawartość plików, a nie plików po dacie ich utworzenia. Chciałbym, aby sed wykonywał się na końcu. Bardziej chodzi mi o rezultat, więc jak ktoś ma pomysł jak to można wykonać przy pomocy awk zamiast find i sed to też byłbym wdzięczny. 

komentarz zamknięcia: Zadziałało:

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 października 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
wybrane 16 października 2018 przez miro
komentarz 15 października 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Oczywiście, że szukałem rozwiązania w języku angielskim. Niestety podane linki nie zawierają tego czego potrzebowałem, jednak trochę się przydały.
komentarz 16 października 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
No nie wydaje mi się. Mylisz się. Jest dokładnie to co chciałeś. Daje ci gotowca, a ty narzekasz. Ogarnij się.
komentarz 16 października 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Gotowca to Ty na pewno mi nie dałeś :P. Spróbuj sam zbudować polecenie tylko z tamtych przykładów co są w linkach to zobaczysz.

Nie narzekam, dałem Tobie plusa i napisałem, że się przydały niektóre pomysły.
komentarz 16 października 2018 przez X3h Dyskutant (9,540 p.)
Ok, przepraszam. Widzę, że brakuje ci trochę podstaw. A więc uwaga:

Pod NUM wstaw liczbę naturalną od 1 w górę:

sed -n 'NUMp' "$(ls -t1 | sed -n 1p)"

albo

sed -n 'NUMp' "$(ls -t1 | head -n 1)"

Obrona

sed{Dlaczego sed? Ponieważ jest bardzo szybkim edytorem potokowym} -n{Dlaczego -n? Ponieważ mówi sed, aby zwrócić tylko linie, które pasują do wzorca} 'NUMp'{Wzorzec, może być bez ciapek, ale jako, że jest to tekst to mogą występować w nim spacje}

Zakładam, że konstrukcja $(...) przypisuje do zmiennej wynik więc zostanie mi zwrócona w obydwu przypadkach nazwa pliku. Nazwa pliku może zawierać spacje więc opakowuje $(...) w podwójne ciapki. Ilość ciapek wynika z tego, że pojedyncze przekonwertowałyby całe wyrażenie na zwykły tekst, a dzięki podwójnym idzie to ominąć.
komentarz 16 października 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Jakby nie brakowało mi wiedzy to bym nie pisał posta. Zbudowałem podobne polecenia.

Chodziło mi o to, że w tamtych przykładach nie było konstrukcji $(...). Ja jej do tej pory nie używałem, więc prawie nic mi nie dały tamte artykuły o poleceniach które znałem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 110 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2018 w C i C++ przez MS Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 307 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2017 w C i C++ przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 321 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...