• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

POMOCY! - pogubiłem się, pytanie o dalszą ścieżkę rozwoju

Object Storage Arubacloud
0 głosów
208 wizyt
pytanie zadane 1 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Witam, po krótce Mateusz, 3gimnazjum - informatyka tam to paint word i ewentualnie powerpoint także szkoła odpada. Ukończyłem kursy u p. Zelenta z C++ i obiektówki kilka innych zagranicznych kursów c++ na poziomie podstawowym i tu moje pytanie bo mnie już szlag trafia szukam całymi godzinami co gdzie i jak sie uczyć i h**. Wszystko albo przestażałe (mówie o kursach na yt), albo płatne albo niezrozumiałe. Proszę pomóżcie, gdzie mogę się dalej szkolić i uczyć bo wymagania na Juniora a to co w tych kursach jest to wielka przepaść. Referencje bibliotek staram się często analizować, uczyć się z source code'a innych aplikacji gdzie prawdę powiedziawszy mało ogarniam, chcę być programistą aplikacji multiplatformowych (tak, chyba Java ale na razie dobrze się czuję w C++ i chcę tam ogarnąć na poziom co najmniej pozwalający mi wydać pierwszą aplikację (a pomysłów (dobrych) na nie mam sporo)) i czasami na luzie jakieś gierki indii stworzyć według własnych pomysłów i projektów z dzieciństwa.

Proszę poleccie mi jakieś darmowe źródła w miarę zrozumiałe dla poziomu na którym  jestem ale jednocześnie trudne i zaawansowane jak STL, zaawansowany polimorfizm wgl objektówka mam wrażenie była na tych kursach omówiona tylko "na odwal się", nowe standardy itd. żeby się to wiązało i było wytłumaczone proszęęęę...

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 1 października 2018 przez smokolisz Mądrala (6,340 p.)
Przede wszystkim klep projekty które wybiegają troche ponad twoją wiedze i podczas napotkania na problem szukaj rozwiązań. Taka medota nauki (którą sam stosuje) nazywa się Just In Time Learning

Możesz spróbować poszukać kursu na udemy gdzie w tytule będzie medium/expert
komentarz 1 października 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
Dzięki, podsunąłeś mi genialny pomysł na który sam wcześniej nie wpadłem :D co prawda widziałem tę stronę, ale kursy tam są płatne... tylko teraz sobie tak pomyślałem że niekoniecznie płatne if you know what i mean ( ͡° ͜ʖ ͡°)
komentarz 1 października 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
polak potrafi :) 6gb kursów gotowe do przerobienia DZIĘKUJĘ :D

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 200 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 618 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 443 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...