• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Event MouseDown w pliku Custom Controll

Object Storage Arubacloud
0 głosów
91 wizyt
pytanie zadane 30 września 2018 w C# przez Ilmefy Obywatel (1,950 p.)

Krótko i zwięźle.

Utworzyłem własną kontrolkę, ale mam problem ze stworzeniem eventu MouseDown ktorego glownego zadaniem byloby zwracanie wartosc int do Form1.

chodzi mi mniej wiecej o cos takiego.

namespace NS
{
    public partial class ExpansionBar : UserControl
    {
	public ExpansionBar()
        {
            InitializeComponent();
		}
		 public int MouseDown(object sender, EventArgs e)
		{
		Control control=(Control)sender;
		return sender.ID;//Tutaj, wartosc  musi byc przerzucona w jakis sposob do Form1
		}
	}
}

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 września 2018 przez Ilmefy Obywatel (1,950 p.)
Rozwiązałem problem, jednak niezbyt efektywnym rozwiązaniem.

Stworzyłem zmiennia statyczną w klasie ExpansionBar, która wysyłana jest za pomocą funkcji. Niestety żeby podesłać zmienną do Formy1 należy wywołać funkcję w Formie 1.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt
pytanie zadane 13 października 2019 w JavaScript przez Majonez.exe Gaduła (3,490 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 325 wizyt
pytanie zadane 24 października 2016 w C# przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...