• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ładowanie "reCAPTCHA" z JS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
121 wizyt
pytanie zadane 29 września 2018 w HTML i CSS przez Cichy799 Nowicjusz (200 p.)

WItam wszystkich!

Jestem nowy tutaj jak i w programowaniu, uczę się niecały miesiąc, zacząłem od oglądania tutoriali Pana M.Z. i staram się robić rzeczy "po swojemu" dla lepszej wprawy. No i myślę że natrafiłem na zjawisko ciężko zrozumiałe dla mnie. Także proszę Was wszystkich o wszelaką pomoc w rzeczy dość trywialnej dla Waszego grona. Oto problem:

Jestem na etapie programowania rejestracji w PHP i wpadłem na pomysł na stronie głównej, iż zrobie link o nazwie rejestracja poktórym dzięki funcji innerHTML z JavaScriptu nadpiszę jeden div i tam dam pola do rejestracji. Wszystko poszło dość dobrze poza jednym, reCAPTCHA, dostałem gotowego diva do wklejenia na strone HTML i po wklejeniu jej reCAPTCHA oczywiście działa. Ale gdy wrzucam go do JS nagle znika. 

Oto div wygenerowany przez reCAPTCHA

<div class="g-recaptcha" data-sitekey="6LcIw3IUAAAAAGeacTqiua1RYNpOor_7E6V0u80D"></div>

oczywiście uprzednio dodałem wersję do <head>, a oto funkcja podmieniająca diva w JS

	function registerjs()
	{
		var plikregister =   	"<span id=\"boxjs\" >"+ 
										"<div class=\"centerreg\" ><span class=\"pointerjs\" onclick=\"loginjs()\"><b>Logowanie</b></span>/<span class=\"bigtitle\"  >Rejestracja</span>" +
										"<div id=\"loginbox\" style=\"height: 400px;\">"+
										"<form method=\"post\">"+
										"<input class=\"logreg\" type='text' name='nick' placeholder='Podaj nick do gry: ' onfocus=\"this.placeholder=''\" onblur=\"this.placeholder='Podaj nick do gry: '\" /><br />"+
										"<input class=\"logreg\" type=\"password\" name=\"haslo1\" placeholder=\"Hasło:\" onfocus=\"this.placeholder=''\" onblur=\"this.placeholder='Hasło:'\" /><br />"+
										"<input class=\"logreg\" type=\"password\" name=\"haslo2\" placeholder=\"Powtórz hasło:\" onfocus=\"this.placeholder=''\" onblur=\"this.placeholder='Powtórz hasło:'\" /><br />"+
										"<input class=\"logreg\" type=\"text\" name=\"email\" placeholder=\"Email:\" onfocus=\"this.placeholder=''\" onblur=\"this.placeholder='Email:'\" /><br />"+
										"<label><input type=\"checkbox\" name=\"regulamin\" >Akceptuję <a href=\"regulamin\" title=\"regulamin\" target=\"_BLANK\" class=\"black2\" >regulamin</a></label><br />"+
										"<div class="+"g-recaptcha"+" data-sitekey="+"6LcIw3IUAAAAAGeacTqiua1RYNpOor_7E6V0u80D"+"></div><br />"+
										"<input class=\"loginto\" type=\"submit\" value=\"Zarejestruj się\" /></span></div>";

		
		document.getElementById("boxjs").innerHTML = plikregister;
	}

niestety na chwilę obecną tylko tak potrafię scalić linijki kodu w JS. 

podam również HMTL co dokładnie podmienia ( podmieniam diva logującego się z rejestracją)

				<div id="registerboxjs" >
					<div id="log" >
						<span id="boxjs" >
							<span class="bigtitle" >Logowanie</span>/<span class="pointerjs" onclick="registerjs()" ><b>Rejestracja</b></span>
							<div id="loginbox" >
								<form action="login" method="post" >
								<input class="logreg" type="text" name="login" placeholder="Login" onfocus="this.placeholder=''" onblur="this.placeholder='Login'" />
								<input class="logreg" type="password" name="haslo" placeholder="Hasło" onfocus="this.placeholder=''" onblur="this.placeholder='Hasło'" />
								<input class="loginto" type="submit" value="Zaloguj się" />
						</span>
<?php
	if(isset($_SESSION['blad']))
	echo $_SESSION['blad'];
?>
						</div>								
						</form>
					</div>
					<aside>

Oczywiście są to wycinki, wszystkie divy się zgadzają, błędu nie ma, problem w tym że reCAPTCHA też nie ma...

 

Czy bylibyście na tyle uprzejmi by doradzić/poradzić na zaistniałą sytuację? 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Mariusz

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 września 2018 przez Grzegorz :> Dyskutant (8,050 p.)

Nie wiem po co te plusy w linijce z tą reCaptchą. Spróbuj to zapisać w ten sposób:

'<div class="g-recaptcha" data-sitekey="6LcIw3IUAAAAAGeacTqiua1RYNpOor_7E6V0u80D"></div><br />'

PS. Zamiast używać innerHTML do tworzenia elementów w divie polecam document.createElement :>

komentarz 1 października 2018 przez Cichy799 Nowicjusz (200 p.)
Dziękuję za wpisa, spróbowałem to ująć w apostrofach, lecz efekt ten sam, jakby ten div nie istniał, wychodzi na to, że jeszcze jest to zbyt skomplikowane dla mnie więc wstrzymam się na tą chwilę z tym rozwiązaniem, poczytam przy okazji o createElement i wtedy do tego wrócę:)

 

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 365 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2020 w JavaScript przez hihijsonel Obywatel (1,250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 974 wizyt
pytanie zadane 13 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez devloop Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 241 wizyt
pytanie zadane 22 września 2018 w JavaScript przez arczix07 Nowicjusz (220 p.)

92,595 zapytań

141,444 odpowiedzi

319,716 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...