• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zmiana ikony w nagłówku aplikacji

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
664 wizyt
pytanie zadane 28 września 2018 w C i C++ przez VegaOrionis Początkujący (350 p.)

Witam chciałbym zmienić ikonę w nagłówku otwartej aplikacji .exe
W Visual Studio dodałem plik .rc do mojego projektu i edytowałem go dodając  :

#include <windows.h>

A ICON MOVEABLE PURE LOADONCALL DISCARDABLE "moja_ikona.ico"

Dzięki temu mój plik .exe zmienił ikonę ale po uruchomieniu aplikacji w nagłówku dalej mam kwadracik standardowego zdjęcia systemowego.
Co dopisać lub zmienić w .rc aby zbudowało mi .exe który posiada moją ikonę i  też po uruchomieniu w nagłówku mojej aplikacji.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 września 2018 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)
edycja 28 września 2018 przez j23

Stwórz plik .h, w nim daj: #define MAINICON 100, w pliku .rc dołącz na początku #include "plik.h" i dodaj linię  MAINICON ICON "nazwa-ikony.ico".

Ikona niech będzie 32x32.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2019 w Grafika i multimedia przez początkujący_ Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 245 wizyt
pytanie zadane 5 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Bembnias Początkujący (450 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 530 wizyt
pytanie zadane 9 listopada 2020 w C i C++ przez antekelektronik Obywatel (1,120 p.)

92,834 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,827 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...