• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[js]Sprawdzanie czy liczba jest liczbą pierwszą

Object Storage Arubacloud
0 głosów
6,412 wizyt
pytanie zadane 27 września 2018 w JavaScript przez Arek Stencel Nowicjusz (160 p.)

Witam dostałem na zadanie zrobić kod który sprawdza czy liczba jest pierwsza, w internecie znalazłem sporo różnych kodów lecz ja potrzebuje go w pętli for i tylko z if, else itd bez różnych funkcji
Coś tam zrobiłem lecz nie wiedzialem jak to zakonczyc i jak zrobić żeby działało poprawnie
wcześniej robiłem jeszcze inne kody ale żaden nie działał

    <script type="text/JavaScript">

        var n =prompt("Podaj liczbę do sprawdzenia");
        for(var p=2;p<n;p++)
		{
          if(n%p==0)
		  {}
		}

    </script>

Dodam że jestem początkującym i jedynie co znam to minimum :/

 

 

 

komentarz 27 września 2018 przez Arek Stencel Nowicjusz (160 p.)

Zrobiłem dzielniki może jakoś z tego da się to przekształcić?

 

 


    <script type="text/JavaScript">

        var n =prompt("Podaj liczbę do sprawdzenia");
        for(var p=1;p<=n;p++)
		{
          if(n%p==0)
		  {
		  document.write("<br> Dzielnik to "+p)
		  }
		}

    </script>

 

komentarz 27 września 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

potrzebuje go w pętli for i tylko z if, else itd bez różnych funkcji

W takich chwilach cieszę się, że nie kończyłem nic związanego z informatyką, bo poziom tych nauczycieli w szkołach to po prostu jakaś paranoja.. :(

Nie bierz tego do siebie, Ty dostałeś takie polecenie i tyle, nie masz tu nic do gadania (w końcu nauczyciele zawsze mają rację :) ) ale nie rozumiem kompletnie nadawania różnych takich ograniczeń i tym samym już na starcie ograniczanie nawet chęci do jakiegoś rozwoju... Już wielokrotnie spotykałem takie właśnie głupie wymaania w różnych zadaniach szkolnych, co mnie tylko utwierdza w bardzo słabej wiedzy i zerowym doświadczenia nauczycieli z techników i nierzadko też studiow... :( Szkoda, bo prograowanie to piękna dziedzina, ale za jej naukę biorą się ludzie, nie mający o tym pojęcia...

komentarz 28 września 2018 przez Arek Stencel Nowicjusz (160 p.)

Ogarnąłem coś takiego, działa tylko czy da się zrobić to bez function?
 

	<script type="text/javascript">
      function oblicz()
      {
        var n=prompt("Podaj liczbę do sprawdzenia")
        for(var p=2;p<n;p++)
          if(n%p==0)
          {
            alert("Nie jest pierwsza");
            return;
          }
        alert("Tak, jest pierwsza");
      }
	  oblicz()
    </script>

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 27 września 2018 przez Velta Maniak (52,010 p.)
Możesz zrobić sumę kontrolną, która będzie się inkrementować w przypadku spełnienia warunku podzielności bez reszty. Jeżeli będzie różna od 0, nie będzie liczbą pierwszą.

A przy okazji poczytaj trochę o HTML5 i o nowościach w ECMAScript 6. ;)
komentarz 27 września 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

nowościach w ECMAScript 6

Sorry, ale ficzery, które weszły jakieś 3 lata temu (abstrahując od ich wsparcia przez przeglądarki) już nie są nowościami. Obecnie mamy już ECMAScript 2018 (inaczej ES9).

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,693 wizyt
+6 głosów
6 odpowiedzi 53,597 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w C i C++ przez Kornel Howil Początkujący (260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt
pytanie zadane 24 października 2018 w C i C++ przez jednorożec Nowicjusz (220 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...