• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ciemne tło na forum - ankieta

Object Storage Arubacloud
0 głosów
554 wizyt
pytanie zadane 22 września 2018 w Sprawy forum przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
edycja 22 września 2018 przez Marchiew
Witam, nie wiem gdzie zadać to pytanie i komu, więc robię to tutaj. Czy jest możliwość ustawienia ciemnego tła na forum jako domyślną kolorystykę? Nie chodzi o cookie tylko ustawienia na stronie po stronie serwera. Bardzo dziękuję za potencjalne zainteresowanie i rozpatrzenie sprawy.

Zrobiłem ankietę do podzielenia się waszym zdaniem, zapraszam: https://goo.gl/forms/Da8cZg15TrBCJ2Ik2

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie za bardzo rozumiem problem, mógłbyś doprecyzować dlaczego to istotne? Motyw zapisuje się dla konta, nie tylko w ciasteczku. Jeśli więc ustawisz sobie ciemny, później się wylogujesz i zalogujesz gdzieś indziej, gdzie będzie jasny, to automatycznie zmieni się na ciemny, bo taki jest na Twoim koncie. Jest to więc ustawienie po stronie serwera ale per użytkownik, nie domyślne dla każdego.
komentarz 22 września 2018 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Chodzi o to żeby ciemny był tym... domyślnym (nie wiem jak prościej napisać) bez konieczności zapisywania go w formie ciastka lub informacji przypisanej do konta.
komentarz 22 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Rozumiem, ale jest tego jakiś powód? Po prostu sądzisz że lepiej, aby wszyscy nowi użytkownicy dostawali ciemny?
komentarz 22 września 2018 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Tak właśnie uważam. Ankiete mało kto chce wypełnić pewnie ze względu na konieczność logowania się.
komentarz 22 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ok, teraz rozumiem. Teoretycznie ankietę mogłeś zrobić po prostu tu, na forum - nie ma tu jakichś genialnych opcji ale samo głosowanie działa. Trochę co prawda się boję czy to nie będzie duża zmiana, w sensie czy mniej aktywni użytkownicy którzy gdzieś tam forum kojarzą się nie pogubią gdy wejdą a nagle wszystko będzie wyglądało inaczej. Co prawda wszystko zostaje w tym samym miejscu a inne byłby tylko kolory, ale jednak. Trzeba to przemyśleć po prostu :)
komentarz 22 września 2018 przez Marchiew Dyskutant (7,690 p.)
Szukałem opcję stworzenia ankiety i nie znalazłem hah
komentarz 22 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

O tu:

0 głosów
odpowiedź 22 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Mnie się ciemny theme podoba, jednak zależy mi na przejrzystości  forum więc nie stosuje go- dlatego non stop jestem na tym jasnym.  Ale z tego co mi się wydaje, to ciemne tło ustawiasz na konto i zawsze ono jest jak jesteś zalogowany.
1
komentarz 22 września 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Mógłbyś wyjaśnić jak jasny theme zwiększa przejrzystość? Bo nie rozumiem co masz na myśli
komentarz 23 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
a co ja mam Ci wyjasniac: napisałem ' dla mnie' jest bardziej czytelnie, odnajduje się lepiej / czy to pola czy cos do wpisania tekstu :) ,,, to jest moja opinia i to jest mój komfort
0 głosów
odpowiedź 22 września 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Zazwyczaj jasne motywy stron są tymi domyślnymi. Nie wiem, czemu miałoby zostać to zmienione.
0 głosów
odpowiedź 23 września 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie wiem czy to dobry kierunek... jakoś tak jest chyba ogólnie przyjęte, że strony domyślnie raczej są jasne. Ja na przykład w ogóle nie lubię bardzo ciemnych stron i jak mam do wyboru motyw jasny/ciemny to zawsze biorę jasny. Trochę to w sumie śmieszne, bo konsola devtoolsów i IDE muszę mieć obowiązkowo ciemne :)
komentarz 23 września 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Myślę, że wynika to z czasu, który spędzasz przy jednym i drugim. W IDE i devtools pracujesz, stosunkowo sporo czasu patrząc w to. Jakby porównać ten czas z czasem spędzonym na stronach internetowych, to przeglądanie stron zajmowałoby zdecydowanie dużo mniej czasu.
0 głosów
odpowiedź 23 września 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Pomimo, że korzystam z ciemnego motywu, uważam, że jasny powinien zostać jako domyślny. Aktualnym trendem są jasne strony strony. Ciemne kiedyś były w modzie.

Podobne pytania

+60 głosów
1 odpowiedź 2,104 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2016 w Sprawy forum przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
+4 głosów
2 odpowiedzi 183 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2016 w Sprawy forum przez String Gaduła (4,520 p.)
+9 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2019 w Sprawy forum przez Hasira Bywalec (2,100 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...