• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wspólnik programista

Object Storage Arubacloud
–3 głosów
690 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Ogłoszenia, zlecenia przez jacol134 Nowicjusz (170 p.)
Witam.
Mam 33 lata i szukam wspólnika do Start Up-u. Potrzebny jest programista, webmaster. Nie wazne ile masz lat, pracjuesz czy sie uczysz. Szukam kogos z pasja i z checia do pracy. Mam pewne pomysly na start up ale jest potrzebna osoba która zajmie sie sprawą techniczna projektu. Nie mam zadnego kapitału. Planuje stworzyc pewien projekt, jesli zalozenia beda sluszne to projekt sam sie obroni. Moge zajac się redagowaniem, reklama i poszukiwaniem slusznych rozwiazan, szukaniem sponsorow.
Wiecej info pod nr tel., lub maialam przez Olx.
Mieszkam na granicy woj lubuskiego Wielkopolskiego okolice Nowego Tomuśl wiec najlepiej zeby to byla osoba z tego rejonu.
Prosze kontaktowac sie tylko jesli poważnie podchodzisz do tematu. Jesli nie wiesz co to start up wczesniej sie troche zapoznaj z tematem.
Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
2
komentarz 19 września 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Faktem jest, że trudno będzie Ci kogoś znaleźć, ale to nie jest niemożliwe. Już nie jeden taki start-up wypalił. Powodzenia
3
komentarz 19 września 2018 przez jacol134 Nowicjusz (170 p.)
Takie i takie podejście mi się podoba. Mam dość Polskiej mentalności. Każdy narzeka ale nikt nic nie próbuje zmienic.

Dzieki. Pozdro

#lecimy
1
komentarz 19 września 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Proponuje przeczytac ksiazke Metoda Lean Startup.

Czytałem i z tego co pamiętam, to chodziło o to, by pokazać jakie niespodzianki czekają podczas rozwijana swojego produktu i jak nieoczekiwany jest rynek. W książce jednak nie zakładano zerowego kapitału. W każdym razie powodzenia raz jeszcze ;)

komentarz 19 września 2018 przez jacol134 Nowicjusz (170 p.)
Chyba troszke nieważne. Takim przykladem jest Facebooka. Jak jest pomysl i jakas perspektywa inwestor się znajdzie.
komentarz 19 września 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Różnica jest taka że Mark Zuckerberg napisał facebooka sam i potem dopiero znalazł inwestorów.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 września 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
edycja 19 września 2018 przez Greeenone

Jaki to projekt ? Na czym polega ? Może bardziej opisać bo "szukam programisty" to wiesz.. Do czego KONKRETNIE szukasz tego programisty ? Portal ? Serwis ? Aplikacja ?

Za darmo nikt Ci tego nie zrobi. Nie masz kapitału ? Zaproponuje może jakieś udziały. Cokolwiek. Dużo jest na tym świecie kanciarzy. "Jak wypali dam Ci jakieś pieniądze" a potem "Co ? Ja coś takiego mówiłem?"

Boisz się, że ktoś zakosi Ci pomysł ? Zabezpiecz go prawami autorskimi na depozycie. To koszt jakichś 60 zł.. Najpierw upewnij się, że coś takiego nie istnieje. Ile razu miałem pomysł na jakąś aplikację lub serwis i okazywało się, że coś takiego istnieje.

Nie chcę Cię demotywować, ale to właśnie Ty takim podejściem nie znajdziesz nikogo. To tak jak kazać dla malarza namalować obraz ale "Nie powiem co żeby ktoś nie ukradł, ale namaluj"

"Mentalność polaczków cebulaczków robaczków". Bo nie chcą odwalić roboty za darmo ? To raczej Ty wychodzisz na Janusza biznesu jeśli szukasz kogoś, kto zrobi Ci za darmo. Myślisz, że na zagranicznym forum będzie inaczej? Nie! Ja osobiście zamiast robić dla kogoś nie mając w tym interesu, wolę se popracować czy się pouczyć i coś z tego mieć.

komentarz 20 września 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)

Ująłeś wszystko co sam chciałem napisać. 

 Jesli nie wiesz co to start up wczesniej sie troche zapoznaj z tematem.

 Start-up nie oznacza, że pracownicy nie dostają pieniędzy. 

0 głosów
odpowiedź 19 września 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Pytasz na forum potencjalnych pracowników. Zgodnie z taką mentalnością spodziewaj się odpowiedzi, sugestii i "kołczingu". Z ferowaniem wyroków czy forum "odniesie sukces czy nie", także się powstrzymaj bo nie Ty definiujesz kryteria tego sukcesu a to jest forum techniczne i edukacyjne. To nie jest "mentalność polska" (z małej litery) czy inna. Radzę cenić "szczerość hejterów" choć często jest podyktowana zwykłym strachem i próbą racjonalizacji braku podejmowania ryzyka które Ty proponujesz.

komentarz 19 września 2018 przez jacol134 Nowicjusz (170 p.)
Co do forum to przepraszam, poniosło mnie. Nie lubię hejtowani, bo najczęściej są to osoby tak jak mówisz żyjące w strachu ale również większość z nich nigdy nie próbował nic zrobić ze swoim życiem żeby stało się lepsze. Lepiej siedzieć i narzekać, bo tak jest łatwiej.

Jakie ryzyko? Nikomu nic nie obiecuję. Od nikogo też nie wymagam żeby zaraz wszystko rzucił i zostawił za sobą. Ja też do tego ostrożnie podchodzę, rodzinę mam na utrzymaniu.

Ja nic nie ryzykuje? Mam pewien pomysł w moim przekonaniu, że jest dobry. Też się boję że komuś przekażę co chce stworzyć, a ktoś może mi go zabrać ale nie mam wyjścia. Może mój pomysł okaże się do bani ale trzeba próbować. Nie ten to może następny. Co lepiej siedzieć i narzekać?

Mam już dość polskich realiów poza tym chce robić coś co mnie interesuje, a nie czekać od pon do pt na weekend.

Pisałem już że pisze z telefonu, a to zajmuje za dużo czasu żebym przykladal sie do pisowni. Szkoda mi na to czasu. Poza tym zawsze byłem kiepski z polaka.

Jedyne co jest do stracenia to nasz czas.
1
komentarz 19 września 2018 przez SUNBIN Obywatel (1,190 p.)
edycja 19 września 2018 przez SUNBIN
Jedyną osobą która narzeka w tym wątku jesteś Ty. Nikt Cię również nie hejtował.  Ja zwracam Ci tylko uwagę, że to trochę tak nie działa, że Ty wniesiesz do biznesu pomysł a ktoś inny zrobi 90% pracy. (tzn. działa jeśli mu za to zapłacisz) Zwłaszcza, że zapewne sam pomysł zostanie zmodyfikowany, przez potencjalnego programistę, bo tego się nie będzie dało tak łatwo zrobić a tamto będzie mało opłacalne a tu może takie usprawnienie i tam jeszcze coś wyskoczy. Nie kwestionuje samego pomysłu, bo go nie znam. Kwestionuje słuszność Twojej postawy. Mimo wszystko życzę Ci powodzenia i udzielę Ci jednej rady: nikt o zdrowym rozsądku nie wejdzie do spółki (a jak już to zrobi to będzie tego żałował)  z osobą, która nie potrafi przyjąć nawet najmniejszej krytyki i reaguje na nią agresją i obrażaniem rozmówców i zwalaniem luk w swoim rozumowaniu na polskie społeczeństwo. Więc zmiany w polskiej mentalności zacznij od siebie.
1
komentarz 19 września 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

@SUNBIN, pytający nie prosił Cię o udzielenie porady życiowej, ocenę swojej postawy, racjonalności pomysłu na biznes. On zapytał o potencjalnego wspólnika. Wspólnik przyjmie warunki o których tu mowa lub nie. Ty ich nie znasz. Naprawdę sądzisz że możesz pomóc udzielając egzystencjalnych rad, określać racjonalność postawy, oceniać sukces związany z pomysłem, szacować ilość pracy niezbędnej by go wcielić w życie? Szczególnie jeśli masz tak mało danych? Cieszę się że zrobiłeś coś ze swoim życiem, pozwól jednak koledze popełniać błędy oraz odnosić sukcesy na własną rękę. Szczególnie że nie jesteś nimi zainteresowany osobiście. 

komentarz 19 września 2018 przez jacol134 Nowicjusz (170 p.)
mokrowski  pieknie to ujales. Juz parę osób się zgłosiło wiec dziekuje wam panowie za wypowiedzi. Chetni niech dalej pisza na privat. Panowie czekajcie cierpliwie niedlugo się do was odezwe. Musze na spokojnie pozbierac mysli.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 114 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez systema Początkujący (260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 250 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez systema Początkujący (260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 18 lipca 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez dpalega Użytkownik (710 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...