• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomysł na stronkę

Object Storage Arubacloud
+1 głos
229 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w HTML i CSS przez beginner1 Nowicjusz (130 p.)
Hej. Mam pewien pomysł na stronę internetową, może blog. Nie wiem. Dajcie znać co o tym sądzicie.

Otóż przyszłość wiążę z IT Security, w ostatnim czasie dużo czytałem o pentesterach, ethical hackerach, oglądałem filmiki na youtube, szukałem w internecie jak zacząć, od czego, czego się nauczyć. zebrałem potrzebne informacje i źródła nauki. Będę się uczył m.in.podstaw frontendu, pomyślałem, że fajnym pomysłem byłoby tworzyć sobie blog na takiej zasadzie, że tworzę z pomocą internetu lub później jakąś fajną główną stronkę z różnymi bajerami i wrzucam na niej linki do podstron z czasów mojej nauki. Data i robię stronkę, na której opisuję czego się w danym tygodniu uczyłem, nauczyłem, co mi sprawiło problemy, co planuję nauczyć się w przyszłym tygodniu i tak dalej. Jak myślicie? Fajna idea?

Mam jedynie lekkie wątpliwości z powodu tego, że w pierwszym tygodniu strona będzie bardzo brzydka i mało ciekawa, początki z cssem i htmlem, zero javascriptu, natomiast dalej może się okazać, że już nie umiem jej lepiej przyozdobić.

Dajcie znać co sądzicie o moim pomyśle. Życzę Wam dnia udanego!
1
komentarz 13 września 2018 przez beginner1 Nowicjusz (130 p.)
W miarę rozwoju umiejętności może nawet jakieś poradniki, arty, itp. To o czym pisze się na blogu, po prostu nie chcę korzystać z jakichś gotowców w internecie, fajnie gdyby ktoś mógł zobaczyć progres.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Rob, nic nie stracisz, opowiadając komuś o czymś, jesteś w stanie sam lepiej to zrozumieć, więc nawet jeśli mało kto będzie to czytał, zawsze wychodzisz na plus

Takich stronek jest cała masa, ale możliwe że w przyszłości się jakoś przebijesz, podstawa to wytrwałość
No i też fajna sprawa do wspomnienia na ewentualnej rozmowie o prace

Albo jako pamiątka, po roku czy 2 zobaczysz jak kiedyś myślałeś i pojawią się miłe wspomnienia "kiedyś to było"
komentarz 13 września 2018 przez beginner1 Nowicjusz (130 p.)
Myślę, że nim zacznę coś publikować minie z miesiąc, bo chcę zrobić fajną stronę główną, ale materiały zaczynam już przygotowywać.

Na początek pewno wrzucę to na jakiś darmowy hosting, chociaż czytałem, że reklamy mogą zepsuć strukturę strony :D Jak się rozkręcę to coś wykupię.

Z przyjemnością podlinkuję Ci stronkę, gdy już zacznę publikować.
komentarz 13 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Proponuję wordpress.com

Darmowe na start, w razie czego możesz eksportować na własnego bloga
No i przy okazji poznasz podstawy wordpressa

Na wordpress.com nic się nie nauczysz na temat samego cms, ale jak już przeniesiesz na własny hosting w przyszłości, możliwości skoczą mocno w góre

+na start masz tutaj całkiem sporo darmowych i nie najgorszych szablonów
(ani to super, ani to słabe, takie po prostu wystarczające i nie odpychające)
komentarz 13 września 2018 przez beginner1 Nowicjusz (130 p.)

Ale na wordpress mam szablony, tam sobie nie napiszę w pełnie własnej stronki chyba? Sporo blogów jest właśnie wordpressowych, blogspoty jakieś i tak dalej. Mnie to nie interesuje jakoś specjalnie jeśli jest tak jak mi się wydaje. Jeszcze tej nocy przeczytam jak to funkcjonuje, bo szykuje mi się nocka w pracy, ale wolę stworzyć stronę od wiosny do zimy, niż tylko decydować o treści. 

Na tę chwilę mam na dysku bracketsa i około 10 zakładek materiałów frontendowych w chromie. Chciałbym te materiały odpowiednio "sparafrazować" na własną twórczość. 

komentarz 13 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Możesz tworzyć spokojnie własne szablony, ale specjalne pod wordpressa (żeby rozróżniał co jest czym, np co ma rozpoznawać jako post, co jako menu itd)

ale w wersji na ich hostingu musisz mieć premium aby dodawać własne
dlatego najlepiej startowy kontent zrobić tam na gotowcu, a później posty wyeksportować i postawić na własnym

na 000webhost masz darmowy hosting bez reklam z tego co pamiętam
ale łatwo dostać bana z tego co zauważyłem, albo nie miałem szczęścia (dostałem za pustą strone, pewnie support by mi usunął bana, ale nie chciało mi się pisać)
komentarz 14 września 2018 przez beginner1 Nowicjusz (130 p.)
Szczerze powiem, że nie wywiązałem się z postawionego sobie zadania, nie zapoznałem się z wordpressem, ponieważ dostałem "mały awans" w pracy i musiałem zapoznać się ze stanowiskiem. Będę się z nim zapoznawał przez dłuższy czas więc będę musiał się kształcić poza pracą. Chyba wybiorę jednak bracketsa i darmowy hosting, jak uda mi się wrzucić 4 posty i stworzyć stronę główną, ktoś oceni to w miarę pozytywnie lub konstruktywnie skrytykuje i nakieruje mnie na odpowiednie tory to kupię sobie własny adres.

Stworzyłem natomiast już kilka punktów, które chcę umieścić w pierwszym poście, to będzie post 1.z okresu 17-23 IX. Zastanawiam się czy warto wrzucać aż takie podstawy jak opis rodzajów hakerów, white, grey, black hats, inne. Także instalacja kali linux, może lepiej wrzucić na stronę adres filmiku na YT, z którego to robiłem? Mam też pomysł na fajny artykuł o ludzkiej głupocie w sieci, jak łatwo wywnioskować hasła wielu osób. :D Można coś takiego wrzucać czy to może mi przysporzyć problemy? Nie chodzi mi o KL, phishingi i inne metody, to najzwyklejsze wykorzystywanie ludzkiej naiwności, bez żadnego kontaktu z taką osobą więc również nie chodzi o social engineering.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 528 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 243 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez Jan Patryk Kowalski Obywatel (1,880 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 171 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...