• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kilka problemów wizualnych (i nie tylko) w backendzie projektu.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
264 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2015 w PHP przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Tutaj link do tymczasowo postawionego projektu: http://krecik.16mb.com

Login: test

Hasło: test

Denerwuje mnie tam kilka rzeczy. Między innymi to, że miniaturki mają rozmiar 128x96, komórka w tabeli też a i tak na dole zostaje taki mały pasek. Oprócz tego,jak nie macie co robić, debugujcie co się da laugh. Z góry dzięki. Wygląd jest pisany w czystym HTML'u, jakbyście mogli poradzić coś żeby to estetyczniej trochę wyglądało, to też bym był wdzięczny.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2015 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)

Dodaj frameworka. Ja byłem niedawno na takim etapie jak ty i użyłem bootstrapa. Odrazu lepiej wygląda.

Chociaż niektórzy mówią że jest przerośnięty. Więc możesz poszukać coś lżejszego.

Powinieneś zacząć używać stylów bo:

"Atrybuty WIDTH oraz HEIGHT dla komórki tabeli (TD) są zdeprecjonowane przez specyfikację HTML 4.01 - zaleca się stosowanie stylów."

komentarz 8 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

To miał być prosty projekt, maksymalnie skupiony na funkcjonalności i PHP tak żeby wszystko odpowiednio działało. Bootstrapa to ja nawet na front-end nie użyje, bo nie umiałbym go ogarnąć :P Nie ma dobrych tutoriali w sieci, oczywiście po polsku.

komentarz 8 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)

Krecik - nie poszukałeś dobrze ;)  Tutoriale sa, bootstrap ma też bardzo dobra dokumentacje ( poniżej linki ). Co do funkcjonalności. Dodaj pętle sprawdzajaca czy ktoś wypełnił wymagane pola np. tytuł ogłoszenia albo że marka nie może się składać z samych cyfer ( tutaj mógłbyś się zastanowić nad lista marek aby ktoś nie strzelił gafy w nazwie przy dodawaniu, co pomogło by Ci późniejsze stworzenie wyszukiwarki czy indeksacji ogłoszeń ), tak samo powinna być wymagana cena samochodu ( tutaj zastanów się czy użytkownik nie chciałby swojego ogłoszenia otagować jako 'pilne' czy 'szybko sprzedam' ). 

 

Co do samej funckjonalności, warto by było pomyśleć nad innym sposobem wybierania wyposażenia auta ( aby zlikwidować te pola wyboru to móglbyś zastosować wybierania z listy kilku elementów ).

komentarz 8 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)

Co do walidacji wpisywanych marek, modeli itd. samochodów - ta strona będzie użytkowana przez tylko jedną osobę - zaufanego użytkownika. Z resztą nawet logowanie nie łączy się z bazą danych. Z wyborem marki to jest bardzo dobry pomysł, ponieważ potem na wyglądzie strony mam zamiar też indeksować samochody po markach i dobrze by było żeby każde auto jednej marki miało dokładnie tę samą wartość tekstową. Co do wyboru wyposażenia, podejrzałem to na jakichś podobnych stronach i bardzo mi się to podoba. Dlaczego? Nie wymaga żadnego JS, którego nie umiem. Jakakolwiek lista wymagałaby już dynamicznego wyświetlania użytkownikowi na stronie to, co wybrał. Co do uwag z pilnymi ogłoszeniami itd. przydałaby się tylko opcja wyróżnienia ogłoszenia, żeby można było wybrać jakie trafia na stronę główną. Tak jak mówię, strona docelowo jest tylko dla 1 osoby.

komentarz 8 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Rozumiem, spoko ;)  Tak czy siak, mialbyś świetna okazję do podszkolenia się z JS albo angular ( tak, dynamiczne pokazywanie wybranych opcji ). Od strony frontu to w sumie tylko tyle
komentarz 8 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
przywrócone 8 lipca 2015 przez krecik1334

Dzięki za rady, niestety JS przynajmniej narazie mnie przerasta cheeky.

komentarz 8 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Angular do dynamicznego pokazywania list? Bez przesady… to jest takie bydlę, że opłaca się go używać tylko do dużych webappów, z którymi akurat sobie nie radzi
komentarz 8 lipca 2015 przez KamilKulig Gaduła (3,670 p.)
Podobnie jak używanie Bootstrapa do tak prostego interfejsu. ale można używać - prawda ?
komentarz 8 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
No można… ale to klasyczny przerost formy nad treścią. Nie dostosowujmy problemu do rozwiązania, a rozwiązanie do problemu. Są dedykowane skrypty od obsługi formularzy, choćby mój UF.

Poza tym Angular jak i Bootstrap to najpopularniejsze, a zarazem jedne z najgorszych rozwiązań w swoich klasach

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 123 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2017 w PHP przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 158 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 283 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...