• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Haker co i jak?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
643 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez pewolt Mądrala (5,790 p.)

Witam

Nagle mi przyszla mysl o tym ze nic nie jest idealne i mozna sie prawie wszedzie wlamac. Zastanawiam sie jak szukac dziur w zabezpieczeniu jakiego kolwiek sprzetu i latania tych dziur tak jak to robia hakerzy. Jesli ktos jest hakerem albo ktos wie cos na ten temat to pisac smialo :)

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 lipca 2015 przez Hubert Murawski Stary wyjadacz (11,990 p.)

http://rozwal.to - polecam się pobawić (niestety ja nie przeszedłem ani jednego poziomu :D ) 

komentarz 7 lipca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
fajna strona :D
komentarz 7 lipca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
udalo mi sie 5 zadanie z zerowka :D
komentarz 7 lipca 2015 przez Kabiszon Użytkownik (890 p.)
Można gdzieś znaleźć rozwiązania tych zadań z tej strony ? :)
komentarz 7 lipca 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Cała magia w hackowaniu polega na tym, że nikt nie da odpowiedzi, a pisanie czy są odpowiedzi do zadań z tej strony to jak w praktyce pytać bank o dane logowania ich klientów.

Pozdrawiam. smiley

0 głosów
odpowiedź 7 lipca 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Z tego co wiem, to rzeczywiście nic nie jest idealne, ale np. w bankach są systemy monitorujące całość i zatrudnione zespoły do obsługi włamań, co znacznie utrudnia włamanie.

Z tego, co wuiem, do szukania dziur używa się między innymi takich narzędzi jak disassemblery, debuggery i fuzzery. Oczywiście te 2 pierwsze, to raczej do plików wykonywalnych, ale jak się szuka błędów na stronach, niestety nie wiem.

Co do nauki hackingu, polecam pobawić się aplikacjami typu crackme. Możesz je znaleźć np. na polecanej przez Huberta Murawskiego stronie lub tutaj: http://crackmes.de/

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,338 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 465 wizyt
pytanie zadane 17 października 2015 w Inne języki przez Headhunter Gaduła (4,450 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 636 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...