• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Samsung NP530U3C-A04 nie ładuje systemu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
602 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
  •  
  •  
  •  

Samsung NP530U3C-A04 - Samsung NP530U3C-A04 nie ładuje systemu 

plusik122  26 Sie 2018 19:56 24 2

OdpowiedzRozwiązano - zamknij temat | Podbij temat | Nowy temat

      2 

  • #1  26 Sie 2018 19:56

    plusik122

    Poziom 2   

    Online 

    Raportuj 

    Witam mam problem z laptopem Samsungiem NP530U3C-A04UK. Czytalem podobne tematy na google ale niestety nic nie pomogło :( . Laptopa używanego kupiłem 3 lata temu z dyskiem HDD po zakupie zmieniłem dysk na SSD z Windows 7 ostatnio postanowilem zmienić system na win 10. I w czasie instalacji zapomniałem że ten model laptopa ma jeden dysk SSD wbudowany. Czyli w sumie miałem dwa dyski i w czasie instalacji prawdopodobnie sformowalem ten dysk wbudowany ( miał chyba dwie partycje 17 GB i 4.5GB i ta 17GB sformatowalem) system zainstalowałem na największej partycji 220 GB system się zainstalował zacząłem instalować sterowniki  i inne programy aż windows update wymusił  restart komputera(wspomnę że instalowałem system z pen drive po instalacji go odlaczylem i tu moje zdziwienie system się nie uruchomil tylko wyświetlił komunikat "An operating system wasn’t found. Try disconnecting any drives that don’t contain an operating system". Po zabawie z diskpartem w cmd uruchomil. Okazało się że komputer z pen drive instalacyjnym normalnie startuje natomiast po wyjęciu pen drive wyświetla się komunikat. Sytuacja ma się tak samo przy windows 7 tylko że wtedy wyświetla się po uruchomieniu boot menu( zdjęcie) . Wstawie zdjęcia ustawień mojego biosu. Jakieś propozycje co mogę zrobić by normalnie korzystać z komputera?? Dysk sprawny, sprawdzałem pod HD tune. Myślałem że mój komputer nie jest kompatybilny z win 10 dlatego dla pewności sprawdziłem win 7. A i recovery nie działa  Prosze o pomoc 

9 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
edycja 28 sierpnia 2018 przez Cixo
Może zobacz czy w BIOSIE nie masz ustawionego domyślnego rozruchu na pendrive. Jeszcze jak byś dał zdjęcie tego boot menu to było by świetnie
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
edycja 28 sierpnia 2018 przez Cixo
Jak nie pomoże to spróbój BIOS do ustawień fabrycznych przywrócić

Napisz czy pomogło czynie
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Racja.Ustawienia fabryczne biosu na co będziesz musiał rozebrać komputer.

Potem z poziomu instalatora format dysków

Uruchom komputer ponownie anulując dalszą instalacje po formacie

I ponownie pendrive do komputera podepnij i zainstaluj system na nowo.

Możesz także spróbować instalacji z plyty :D
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Jeszcze czasem nie trzeba rozbierać kompa.

U mnie jest opcja set default setting
0 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
https://drive.google.com/open?id=1ymvpy8ybeVcsjvnt-UomqVA_-l8wiGdZ

 

 

dodaje zdjecia. Nie zaleznie od tego co ustawiam w biosie z czego ma bootowac jest to samo. Dysk specjalnie wyjałem i formatowałem pełnym formatem. Teraz jeszcze raz użyłem diskparta dodaje foto w linku i wyswietla komunikat "brak BOOTMGR" Panowie pomocy juz kilka dni nadtym siedze ;/
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)

przed chwila użyłem trzech poleceń które znalazłem w internecie z tym bootmgr fotke przesyłam

 

https://drive.google.com/open?id=15hbIEc34wxSQ0OHO-w6X1atzCgVL93H3

komentarz 29 sierpnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Według tego pisze że nie masz windowsa zainstalowanego najpierw zainstalowj windows a potem spróbuj te polecenia
komentarz 29 sierpnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Te w sensie z terminala. Jeszcze jak nie zadziała to spróbój rozręcić komputer i wyjmij baterie 3 volt ( ta zegarkowa) i włoż sporotem to się porządnie zrestartuje. Jak masz to zamiast instalować przywróć obraz sysku z windows 7
komentarz 29 sierpnia 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
Nie mam obrazu. Mam zainstalowany system. Przywróciłam bios do ustawień fabrycznych. Myślę że to nie w tą stronę, myślę że to przez to że sformatowanej ten dysk wbudowany express cache ale kompletnie zapomniałem o jego istnieniu. Kto wie jak to naprawić?
komentarz 30 sierpnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Zrobmy experyment:

Spróbój zainstalować windows na tym dysku którego nie zmieniałeś (tym 17GB + 4.5GB) i zobaczymy co będzie. Nie zmieniaj tablicy partycji (nie twórz nowej) tylko na 17GB zainstaluj.
0 głosów
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
ustawienia fabryczne biosu nic nie dały
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
Ktoś ma jakiś pomysł ? Co zrobic?
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
Już tak zrobiłem tzn połączyłem partycje 17 i 4.5 GB i na tej utworzonej zainstalowałem system dużo sposobów próbowałem :/ i niestety nadal nie działa z pen driver ładuje system bez nie :(
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)

Tak to teraz wygląda, zainstalowałem win 7 na partycji 223GB i na 22GB mam dwa systemy i cały czas to samo

0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
komentarz 30 sierpnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
A co robisz żeby zainstalowsać system (jak uruchamiasz go z pendrive)
komentarz 30 sierpnia 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
No jak to co, wkładam pena

Mam ustawione bootowanie z pena

Wciskam dowolny klawisz i leci.

Po takich pytaniach wątpię że uda mi się znaleźć tu pomoc
komentarz 30 sierpnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
A masz może tam opcje bootoj z dysku
komentarz 30 sierpnia 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
No zawsze jest opcja bootowania z dysku
komentarz 30 sierpnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Próbowałeś z nij komputer uruchomić?
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
No wiem że gupie pytanie ale się chce upewnić.

PS: I co on w tedy zrobił?
komentarz 1 września 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
Z dysku nie bootuje zapętla się
0 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
Aktualnie to nawet z penem nie odpala systemu podaje link do filmiku. Mam zainstalowany win 7 . Wie ktoś jak naprawić boot managera ? Bo wydaje mi się że problem w tym że sformatowalem express cache i dlatego tak się dzieje :/

 

https://drive.google.com/file/d/1_xKK0LVrMKbKCvlHqgjnWE5EVMp-akSD/view?usp=drivesdk
komentarz 1 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Jak masz jakąś książke serwisową do laptopa to zobacz jak ten Express Cash prywrócić.

Jak czyta łem to jet to mały dysk SSD przyśpieszający Dysk HDD
0 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez Plusik122 Początkujący (440 p.)
Zainstalowałem Ubuntu teraz na laptopie i działa normalnie, ale to nie wyjście z sytuacji. Ktoś wie jak naprawić boot managera aby widział system ?
komentarz 1 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Jak działa to zainstaluj windows potem linux a potem zmień dysk który będzie uruchamiał Windows Domyślnie
komentarz 1 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
PS: Po co coś zmieniać jak linux jest lepszy!
komentarz 1 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)

Jak masz partycje to Dysk to stwórz 2 partycje i na niej windows. Jak nie zadziała to zainstaluj linuxa na tej drugiej i tak:

Przy uruchamianiu pojawi się lista z systemami. Strałkami Góra/Dół wybierz Windows i uruchom Tu: LINK

Jak pierwsze (komendy nie zadziała to spróbój z drugim)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 251 wizyt
pytanie zadane 25 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez PatriXXXL Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 210 wizyt
pytanie zadane 5 września 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Karson Obywatel (1,000 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 461 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...