• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Upgrade sprzętu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
488 wizyt
pytanie zadane 28 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez matizuu Obywatel (1,100 p.)
Hej

Pomyślałem, że czas na ulepszenie sprzętu.

Mój sprzęt:

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Pamięć Crucial Ballistix Tactical 8GB/1600 CL8

Zasilacz Fortron FSP700-50ARN 88+ Dysk SSD GoodRam C100 120 GB SATA3 2,5' 500/360MB/s

Procesor Intel Core i7-4790K, socket LGA1150, 64bit, do 4.4 GHz, 88W, cache 8MB

Karta graficzna Asus GeForce GTX 1070 ROG 8GB GDDR5 (256 bit) 2x HDMI, 2x DP, DVI-D

Płyta główna ASRock H97 Anniversary, H97, DualDDR3-1600, GBLAN, D-SUB, DVI, HDMI, ATX

Ja myślałem nad wymianą procesora na :

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-8700k-3-70ghz-12mb-box-bx80684i78700k-978219/?gclid=EAIaIQobChMIwv-hypyP3QIVQ8ayCh2QHAf3EAQYAyABEgKnNfD_BwE

do tego płyty głównej i ramu, grafika chyba może jeszcze zostać.

Jednak chciałem spytać Was bardziej doświadczonych o opinie.

Co Wy byście wymienili i na jaki sprzęt?

Czy moje typy są właściwe, i czy opłaca się kupić ten procesor, czy może czekać na kolejne, bo już mi "znajomy znajomego" opowiadał, że zaraz moją być (ale nie znam się, więc mógłby mi mówić wszystko)?
1
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Jaki masz budżet?
1
komentarz 28 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

@matizuu, Do czego ma służyć ten komputer? Bo do programowania jest w sam raz.

komentarz 28 sierpnia 2018 przez matizuu Obywatel (1,100 p.)

@Layoutowiec, Nie mam określonego budżetu, bo właściwie jeszcze nie oriętuje się ile kosztują np płyty główne, pamiętam, że z tym slotem do i7 8700 były droższe.

Nie mam określonego budźetu, ale nie kupie procesora za 4k :D

komentarz 28 sierpnia 2018 przez matizuu Obywatel (1,100 p.)

@jpacanowski, Chodzi mi raczej o gry, czasem coś nagrać jakąś lepszą akcję, ale raczej gry.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Myślę że kupno tego procesora to będzie dobry pomysł, chociaż jeżeli masz większy budżet jaki możesz na to przeznaczyć i9 chyba było by lepsze. Ja bym jeszcze wymienił płytę główną na coś w tym stylu:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z370-gaming-plus-978518/

 

Ale pamiętaj że to tylko moja opinia.

Życzę powodzenia w składaniu, Pozdrawiam
komentarz 28 sierpnia 2018 przez matizuu Obywatel (1,100 p.)
Dzięki

i9 jest diabelnie drogie, myślę, że to już przesada, ponad 4 tyś.

A który z i9 konkretnie byś proponował?

A co do podesłanej płyty głównej, jak najbardziej dopisuje sobie do listy, jak nie zapomnę to napiszę tutaj na co się zdecydowałem.
1
komentarz 28 sierpnia 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)

Wiem i9 jest dość droga i wydaję mi się że kupno procesora za taką cenę nie byłoby rozważne. 

A który z i9 konkretnie byś proponował?

Nie chodziło mi o nic konkretnego ;)

Miło mi że pomogłem z płytą główną :)

+1 głos
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
komentarz 28 sierpnia 2018 przez matizuu Obywatel (1,100 p.)
Wiem, pisałem, że do tego zamierzam wymienić płytę.
+1 głos
odpowiedź 28 sierpnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Problem jaki jest z Intelem, to straszne postarzanie produktów. W twoim wypadku - płyta główna. Bodajże Broadwell to maks co w nią włożysz. Jeśli chcesz myśleć o wymianie na nowszy procesor, weź pod uwagę zakup nowej płyty głównej.

Niedługo Intel wypuści następną generację procesorów, Intel Core 9xxx te chyba nawet mają mieć lutowany odpromiennik ciepła, więc mogą się okazać łakomym kąskiem. 

Moim zdaniem wybrałeś trochę zły czas na upgrade. Już powoli nVidia wypuszcza swoje nowe karty graficzne, poprzednia generacja potanieje. Ceny pamięci RAM też chyba mają tanieć powoli. 

komentarz 28 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Problem jaki jest z Intelem, to straszne postarzanie produktów.

Racja... Intel co generację swoich procesorów zmienia podstawkę. Ja bym szedł w stronę AMD Ryzen.

te chyba nawet mają mieć lutowany odpromiennik ciepła, więc mogą się okazać łakomym kąskiem.

To w końcu dobrze, czy źle że lutowany?

komentarz 28 sierpnia 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Ja mam amd ryzen 1600 bez problemu mogę go wymienić na amd ryzen 2700x
komentarz 28 sierpnia 2018 przez matizuu Obywatel (1,100 p.)
Tak, płyta jest do wymiany no i właśnie chodzi o to czy raczej patrzeć na te i9, które raczej są diabelnie drogie.

A co do grafiki, nie wiem, chyba zostawię jeszcze tą co mam.

To radzisz zostać na razie na tym co mam?
komentarz 28 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 28 sierpnia 2018 przez jpacanowski

Jeśli chodzi o mnie to możesz poczekać jeszcze jeśli chcesz, a potem czym prędzej przesiadłbym się na AMD.

Od niedawna AMD'owiec, ze względu na praktyki Intela...

1
komentarz 28 sierpnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

@jpacanowski, To w końcu dobrze, czy źle że lutowany?

Pewnie, ze dobrze. Lutowany IHS to praktycznie same plusy. 

 To radzisz zostać na razie na tym co mam?

Ja bym tak zrobił. Na koniec roku sytuacja się pewnie wyklaruje, no i na jakieś promocje można liczyć ze względu na święta itp. Może akurat będzie coś ciekawego. 

1
komentarz 28 sierpnia 2018 przez matizuu Obywatel (1,100 p.)
A więc, zostanę jeszcze przy tym co mam, a za jakiś czas, znowu uruchomię ten temat i poproszę Was o pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 57 wizyt
pytanie zadane 1 dzień temu w Sprzęt komputerowy przez m.przywecki Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Goferek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 186 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez Miki Bywalec (2,480 p.)

92,579 zapytań

141,430 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...