• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co zrobić z c++?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
13,891 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2015 w C i C++ przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Witam

Znam dobrze jezyk c++ ale nie mam co z ta wiedza zrobic. Jak juz cos napisze to mam takie wrazenie to nikomu nie bedzie potrzebne. Moje pytanie brzmi: Do czego pozytecznego moge wykorzystac jezyk c++?

Pozdrawiam.

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 6 lipca 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

hmmm. C++? raczej do niczego, windowsa nie stworzymy hmm do innych języków też trudno się przesiąść.. Zaraz zaraz, a czy to przypadkiem nie było na odwrót? Czy pewna wersja Windowsa nie jest stworzona z C++? czyż c++ nie jest matką języków? Czyż c++ nie obsługuje wszechstronnie wszystkiego? Otóż tak, stwórz własny projekt, c++ sam w sobie jest to zwykły kod z instrukcjami, i są one użytkowane w konsoli. Zacznij jakiś bibliotek się uczyć, pomyśl co ciebie najbardziej interesuje, mnie interesuje z przykładku barzdo gamedeveloperka, i cóż stało się zaczełem się uczyć SFML, cóż czuje się bogiem własnego świata, cudowne uczucie. Jeszcze jak patrzysz jak ktoś się męczy by spróbować pokonać zadania stworzone przez ciebie :)

komentarz 6 lipca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
nabralem dzieki tobie nadzieji

mnie interesują gry i "wolne" programy ktorym mozna zaufac, mowiac wolne mam namysli takie programy ktore nie pracuja dla jakis firm np komunikator w ktorym mozesz pisac wszystko co ci sie podoba i te dane nie beda nigdze zapisywane tak jak np facebook wszystko co w nim sie napisze jest zapisywane i niemozna tego usunac w 100%
ostatnio zrobilem "wolny" program do szyfrowania danych i jestem z niego dumny
+2 głosów
odpowiedź 6 lipca 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
Znasz dobrze język ale nie wiesz co z tą wiedzą zdobyć? Przecież to zaprzecza sobie nawzajem.. Skoro umiesz C++ to masz praktycznie nieograniczone drogi jeśli chodzi o jego użycie, a przecież powstało tak wiele dobrych bibliotek, frameworków itd. To aż prosi się o użycie :D Sorry jeśli test się zepsuje, piszę z telefonu..
zeby to bylo takie latwe :c. Umiesz c++ i nie wiesz co z tym zrobic: kalkulatro? po co., Gre? nie mam pomyslu., Program? jaki?, Mod do gry? zbanuja mnie za hacki. ...
komentarz 6 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Rób to, na co masz ochotę. Nic na siłę. Jak nie masz pomysłu na grę, zrób dobry remake jakiegoś klasyka - dużo się nauczysz i przyjemność będzie.
system operacyjny bym napisal ale nie wiem jak to zrobic :D albo trojana ale to zle wiec nie
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Może jakieś biblioteczki graficzne 2D/3D cie zainteresują?

Może Allegro (Tworzenie gier 2D)?

http://cpp0x.pl/dokumentacja/Allegro-4-4/10

Albo może tworzenie aplikacji okienkowych za pomocą WinAPI?

http://cpp0x.pl/dokumentacja/WinAPI/611
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2015 przez Phobos Użytkownik (720 p.)
Podstawowym problemem gdy pojawiają się tego typu pytania i wątpliwości jest to, że tak na prawdę c++ zapewne znasz w poziomie podstawowym albo średnio-zaawansowanym. Pewne jest, że nie znasz tego języka bardzo dobrze. Także polecam jeszcze narazie kontynuować naukę c++. Jeśli obejrzałeś wszystkie video poradniki Mirosława, to na prawdę dobrze jest się z nimi zapoznać jeszcze raz, jestem pewien iż podczas oglądania poradników i pisanie wszystkich programów jakie tworzy Mirosław mózg człowieka przepełnia mnóstwo pomysłów na stworzenie programów. Puki co twórz te proste programiki i staraj się je jakoś ulepszać.

A teraz odnośnie sedna, czyli do czego można wykorzystać c++.

1.) Pisanie na prawdę pożytecznych aplikacji. Można do nich zaliczyć chociażby: szyfratory, ciekawe kalkulatory, programy do liczenia np. wielomianów, różniczek i takich różnych obliczeń matematycznych. Ludzie na prawdę chętnie z takiego czegoś korzystają.

2.) Tworzenie gier, jest to proces bardzo rozległy ale umiejętność posługiwania się c++, bibliotekami graficznymi, jakimś silnikiem graficznym pozwala stworzyć bardzo ciekawe produkcje.

3.) Pisanie sterowników.

4.) Można także zacząć się interesować hackingiem, nie mylić z crackingiem. Co za tym idzie, tworzenie exploitów i ogólnie oprogramowania, które potrafi wykorzystywać sprzęt komputerowy do innych przeznaczeń niż to było zaplanowane, to na prawdę ciekawa sprawa hehe.
C++ znam dobrze tylko nie mam głowy do wymyslania programów, najchętniej to bym wykonywał programy na zlecenie
komentarz 6 lipca 2015 przez Phobos Użytkownik (720 p.)
No to widzisz, idealnie się nadajesz na pracownika w jakiejś firmie ;)

Ostatnio widziałem kilka fajnych zleceń na programistę c++.

Jeśli nie jesteś pełnoletni możesz także skorzystać z wielu ciekawych zleceń online, płatnych za wykonaną robotę.

Pozdrawiam i życzę udanej drogi w c++.
komentarz 7 lipca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
a co do tych zlecen to znasz jakies linki czy cos?
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)

Napisz jakiś pożyteczny program, typu:

1. Symulator układów logicznych
  2. Program do liczenia całek, różniczek i innych funkcji matematycznych (wiem, że można to w bardzo łatwy sposób zrobić korzystając z biblioteki math.h, ale przydałby się taki program)
  3. Program do szyfrowania i deszyfrowania
  4. Jakąś grę

Jeśli bardzo dobrze znasz język C++ możesz nawet spróbować "zatrudnić się" do jakiejś roboty. Dziś programiści, którzy bardzo dobrze znają dane języki są na wagę złota. Jeśli jesteś dobry z jakiegoś języka, powinieneś szybko znaleść jakąś pracę (dotyczy to nie tylko języków programowania). Powodzenia w realizacji przyszłych projektów. Pozdrawiam.

Podobne pytania

+4 głosów
8 odpowiedzi 2,758 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 614 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 951 wizyt

92,834 zapytań

141,778 odpowiedzi

320,826 komentarzy

62,164 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...