• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co zrobić z c++?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
13,724 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2015 w C i C++ przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Witam

Znam dobrze jezyk c++ ale nie mam co z ta wiedza zrobic. Jak juz cos napisze to mam takie wrazenie to nikomu nie bedzie potrzebne. Moje pytanie brzmi: Do czego pozytecznego moge wykorzystac jezyk c++?

Pozdrawiam.

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 6 lipca 2015 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)

hmmm. C++? raczej do niczego, windowsa nie stworzymy hmm do innych języków też trudno się przesiąść.. Zaraz zaraz, a czy to przypadkiem nie było na odwrót? Czy pewna wersja Windowsa nie jest stworzona z C++? czyż c++ nie jest matką języków? Czyż c++ nie obsługuje wszechstronnie wszystkiego? Otóż tak, stwórz własny projekt, c++ sam w sobie jest to zwykły kod z instrukcjami, i są one użytkowane w konsoli. Zacznij jakiś bibliotek się uczyć, pomyśl co ciebie najbardziej interesuje, mnie interesuje z przykładku barzdo gamedeveloperka, i cóż stało się zaczełem się uczyć SFML, cóż czuje się bogiem własnego świata, cudowne uczucie. Jeszcze jak patrzysz jak ktoś się męczy by spróbować pokonać zadania stworzone przez ciebie :)

komentarz 6 lipca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
nabralem dzieki tobie nadzieji

mnie interesują gry i "wolne" programy ktorym mozna zaufac, mowiac wolne mam namysli takie programy ktore nie pracuja dla jakis firm np komunikator w ktorym mozesz pisac wszystko co ci sie podoba i te dane nie beda nigdze zapisywane tak jak np facebook wszystko co w nim sie napisze jest zapisywane i niemozna tego usunac w 100%
komentarz 6 lipca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
ostatnio zrobilem "wolny" program do szyfrowania danych i jestem z niego dumny
+2 głosów
odpowiedź 6 lipca 2015 przez MrWeb Stary wyjadacz (10,200 p.)
Znasz dobrze język ale nie wiesz co z tą wiedzą zdobyć? Przecież to zaprzecza sobie nawzajem.. Skoro umiesz C++ to masz praktycznie nieograniczone drogi jeśli chodzi o jego użycie, a przecież powstało tak wiele dobrych bibliotek, frameworków itd. To aż prosi się o użycie :D Sorry jeśli test się zepsuje, piszę z telefonu..
komentarz 6 lipca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
zeby to bylo takie latwe :c. Umiesz c++ i nie wiesz co z tym zrobic: kalkulatro? po co., Gre? nie mam pomyslu., Program? jaki?, Mod do gry? zbanuja mnie za hacki. ...
komentarz 6 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Rób to, na co masz ochotę. Nic na siłę. Jak nie masz pomysłu na grę, zrób dobry remake jakiegoś klasyka - dużo się nauczysz i przyjemność będzie.
komentarz 6 lipca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
system operacyjny bym napisal ale nie wiem jak to zrobic :D albo trojana ale to zle wiec nie
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Może jakieś biblioteczki graficzne 2D/3D cie zainteresują?

Może Allegro (Tworzenie gier 2D)?

http://cpp0x.pl/dokumentacja/Allegro-4-4/10

Albo może tworzenie aplikacji okienkowych za pomocą WinAPI?

http://cpp0x.pl/dokumentacja/WinAPI/611
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2015 przez Phobos Użytkownik (720 p.)
Podstawowym problemem gdy pojawiają się tego typu pytania i wątpliwości jest to, że tak na prawdę c++ zapewne znasz w poziomie podstawowym albo średnio-zaawansowanym. Pewne jest, że nie znasz tego języka bardzo dobrze. Także polecam jeszcze narazie kontynuować naukę c++. Jeśli obejrzałeś wszystkie video poradniki Mirosława, to na prawdę dobrze jest się z nimi zapoznać jeszcze raz, jestem pewien iż podczas oglądania poradników i pisanie wszystkich programów jakie tworzy Mirosław mózg człowieka przepełnia mnóstwo pomysłów na stworzenie programów. Puki co twórz te proste programiki i staraj się je jakoś ulepszać.

A teraz odnośnie sedna, czyli do czego można wykorzystać c++.

1.) Pisanie na prawdę pożytecznych aplikacji. Można do nich zaliczyć chociażby: szyfratory, ciekawe kalkulatory, programy do liczenia np. wielomianów, różniczek i takich różnych obliczeń matematycznych. Ludzie na prawdę chętnie z takiego czegoś korzystają.

2.) Tworzenie gier, jest to proces bardzo rozległy ale umiejętność posługiwania się c++, bibliotekami graficznymi, jakimś silnikiem graficznym pozwala stworzyć bardzo ciekawe produkcje.

3.) Pisanie sterowników.

4.) Można także zacząć się interesować hackingiem, nie mylić z crackingiem. Co za tym idzie, tworzenie exploitów i ogólnie oprogramowania, które potrafi wykorzystywać sprzęt komputerowy do innych przeznaczeń niż to było zaplanowane, to na prawdę ciekawa sprawa hehe.
komentarz 6 lipca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
C++ znam dobrze tylko nie mam głowy do wymyslania programów, najchętniej to bym wykonywał programy na zlecenie
komentarz 6 lipca 2015 przez Phobos Użytkownik (720 p.)
No to widzisz, idealnie się nadajesz na pracownika w jakiejś firmie ;)

Ostatnio widziałem kilka fajnych zleceń na programistę c++.

Jeśli nie jesteś pełnoletni możesz także skorzystać z wielu ciekawych zleceń online, płatnych za wykonaną robotę.

Pozdrawiam i życzę udanej drogi w c++.
komentarz 7 lipca 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
a co do tych zlecen to znasz jakies linki czy cos?
0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)

Napisz jakiś pożyteczny program, typu:

  1. Symulator układów logicznych
  2. Program do liczenia całek, różniczek i innych funkcji matematycznych (wiem, że można to w bardzo łatwy sposób zrobić korzystając z biblioteki math.h, ale przydałby się taki program)
  3. Program do szyfrowania i deszyfrowania
  4. Jakąś grę

Jeśli bardzo dobrze znasz język C++ możesz nawet spróbować "zatrudnić się" do jakiejś roboty. Dziś programiści, którzy bardzo dobrze znają dane języki są na wagę złota. Jeśli jesteś dobry z jakiegoś języka, powinieneś szybko znaleść jakąś pracę (dotyczy to nie tylko języków programowania). Powodzenia w realizacji przyszłych projektów. Pozdrawiam.

Podobne pytania

+4 głosów
8 odpowiedzi 2,689 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 545 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 836 wizyt

92,582 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...