• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Umieszczenie elementu w table czy po za nim ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
125 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
zamknięte 14 sierpnia 2018 przez Greeenone

Dzień dobry wszystkim !

Zwracam się do was pewnym problem a raczej pytaniem. Tworzę do strony "box'a"  z informacjami dot. serwerów. Zawiera cenę, jakie podzespoły posiada serwer itd.

Informacje dot. serwera umieściłem w table. Umieściłem w nim także rozwijaną listę oraz button lecz... Wydaje mi się, że to chyba nie jest poprawne jako że głównym założeniem table jest zawieranie jakichś informacji. 

 

 

Czy to jest poprawne czy lepiej dla ceny i rozwijanej listy zrobić div'a, informacje w table i button pod table ?

 

Pozdrawiam !

komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (601,510 p.)
wybrane 14 sierpnia 2018 przez Greeenone
 
Najlepsza

Tak, tabelka powinna być ograniczona wyłącznie do części tabelarycznej. Dodatkowo fajnie byłoby w niej zastosować thead (choćby ukryte wizualnie) oraz nagłówki th.

komentarz 14 sierpnia 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)

Dzięki wielkie za odpowiedź ! Jeszcze jedne drobne pytanie. Obrazek przed tekstem umieszczać jako pseudo element czy background ?

Zawsze umieszczałem moje obrazki dekoracyjne używają ::before. Przeglądając prace mojego byłego nauczyciela, zauważyłem, że on ustawia padding i daje jako background.

Chodzi mi o takie coś:

komentarz 14 sierpnia 2018 przez Comandeer Guru (601,510 p.)
Tak po prawdzie jak wygodniej.
komentarz 14 sierpnia 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Okej! Wielkie dzięki ! :)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 395 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 13 września 2016 w HTML i CSS przez KubVard Użytkownik (510 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 206 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...