• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Błąd przy uruchomieniu komputera

Object Storage Arubacloud
0 głosów
169 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez YamiHF Początkujący (250 p.)
Witam!

Otóż nie mogę włączyć komputera bo wyskakuje mi "Blue Screen" i na dole jest napisane Video_tdr_failure... I w kółko włącza się komputer i pisze właśnie ten błąd! Pomoże ktoś? Może włączę komputer w trybie awaryjnym, tylko niech ktoś powie co mam potem zrobić !!

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Po 3 kolejnych nieudanych próbach uruchomienia systemu powinno się wyświetlić menu odzyskiwania, czy coś takiego. Możesz tam włączyć automatyczną naprawę, która może coś dać.

Jeśli uda ci się uruchomić system w trybie awaryjnym to odinstaluj sterowniki karty graficznej i zainstaluj od nowa najnowsze. Może to rozwiązać problem.

Spróbuj poużywać przez chwilę jakiegoś Linuxa z pendrive. Jeśli nie będzie się chciał uruchomić, albo będzie działać bardzo niestabilnie to może być problem ze sprzętem. Wtedy spróbuj reset biosu. Może akurat pomoże.

To tylko takie ogólne sposoby, które warto spróbować w każdym przypadku.

Jeśli to nic nie da to ja bym skopiował pliki i zrobił format. To zawsze pomaga jeśli problemem był software. Mi się zdarza co 2 miesiące formatować komputer, bo coś zepsuję, a to najszybsze rozwiązanie.
komentarz 12 sierpnia 2018 przez YamiHF Początkujący (250 p.)
Menu odzyskiwania pokazało się około 2 razy, a format komputera nie działa. Pomożesz zrobić mi reset biosu?
komentarz 12 sierpnia 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Poszukaj na płycie głównej zworki do czyszczenia biosu, lub jeśli wolisz odłącz komputer od zasilania, wyjmij baterię na 10 minut i włóż ponownie. Powinno to zresetować bios.
komentarz 12 sierpnia 2018 przez YamiHF Początkujący (250 p.)
Mój laptop jest cały czas pod prądem, bo bateria się zepsuła
komentarz 12 sierpnia 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Aaa... Masz laptopa. To inna sytuacja. Chodzi o taką baterię na płycie głównej do której dostęp jest trochę trudniejszy. Nie wiem jak zrobić reset biosu na laptopie, każdy producent może mieć inne sposoby. Niestety nie wiem co można zrobić i nie pomogę już. Spróbuj poszukać w internecie jak zrobić reset biosu na twoim laptopie
komentarz 12 sierpnia 2018 przez YamiHF Początkujący (250 p.)
Dzięki  pozdrawiam cieplutko

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 230 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 128 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 860 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2016 w C i C++ przez luk392 Użytkownik (800 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...