• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

GIT- początek

Object Storage Arubacloud
0 głosów
161 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez agipacz Początkujący (460 p.)
zmienione kategorie 19 lipca 2018 przez Arkadiusz Waluk
Cześć,
czy po zainstalowaniu Gita trzeba go łączyć w jakiś sposób z edytorem tekstu w którym chcemy zacząć pisać kod?
1
komentarz 19 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Zła kategoria
5
komentarz 19 lipca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Wow, @Mariusz08 jesteś z dokładnością do 12 sekund. Twój nowy rekord.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 19 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 22 lipca 2018 przez agipacz
 
Najlepsza

Jeśli chodzi Ci o obsługę w konsoli to możesz to skonfigurować sobie poleceniem:

git config --global core.editor nazwa

gdzie nazwa domyślna to pewnie będzie vi, ale możesz zmienić na coś innego jeśli nie lubisz vi, np. nano.

Edytory obsługujące analizę diff'ów możesz też zobaczyć poprzez:

git difftool --tool-help

 

komentarz 19 lipca 2018 przez agipacz Początkujący (460 p.)
(Przepraszam, za zły temat. Można to jakoś przenieść?)

Nie znam się na tym, ale chodziło mi o to czy jak zainstaluje Gita na komputerze to potem, niezależnie od tego czy piszę w Notepad++, Brackets czy Visual Studio Code, to czy ten system kontroli wersji będzie działał czy muszę to też jakoś podpiąć (na terminologii też się nie znam..wybaczcie) z tym edytorem?
Czy może w ogóle ja to całkowicie źle rozumiem i gadam jakieś bzdury?
1
komentarz 19 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

aaa oki, to ja źle zrozumiałem :) 

Generalnie to GIT nie ma nic do IDE czy edytora w jakim pracujesz. Wiele edytorów współpacuje co prawda z git w zakresie np. śledzenia zmian itp. ale do tego dojdziesz z czasem, ja w sumie i tak najczęściej korzystam z git bezpośrednio z poziomu konsoli bo czuję się wtedy najbezpieczniej.

Musisz na początek stworzyć nowe repo gita poprzez

git init

i potem musisz poczytać o takich kwestiach jak dodawanie zmian do poczekalni, zatwierdzanie zmian i obsługa gałęzi.

Generalnie polecam poradnik: https://git-scm.com/book/pl/v2

Poczytaj sobie na spokojnie i powinno Ci się wszystko rozjaśnić.

komentarz 22 lipca 2018 przez agipacz Początkujący (460 p.)
Dzięki bardzo za odpowiedź. To mnie właśnie zastanawiało.
1
komentarz 23 lipca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Jeśli zainicjujesz repo w folderze z plikami ktore masz w VSC (na tym sprawdzalem) to robi automatyczne synchro i edytor sie z gitem spina i pokazuje zmiany, oraz masz podstawowa obsługę gita

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 350 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 537 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 105 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...