• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Próba instalacji Linuxa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,146 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Witam wszystkich serdecznie,mam problem otóż od 2 dni ,męcze się z instalacją linuxa.Chcę go zainstalować z pendrive  więc wykonuje podstawowe cxynności czyli ustawiałem pendrive by był bootowalny następnie wgrywałem na niego rozpakowane pliki iso oraz ustawiałem w biosie bootowanie z USB,no i wszystko ładnie śmiga do momentu gdy linux sprawdza nośnik cd rom i wyskakuje z komunikatem:

Wystąpił problem podczas odczytu danych cd romu upewnij się ze plyta znajduje sie w napedzie .Jesli ponowienie nie pomoze,powinno się sprawdzic poprawnośc plyty.

Dodam że zamierzam zainstalować linuxa a windowsa 7 ususnąć z poziomu instalatora.

Dziękuję

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
wybrane 11 lipca 2018 przez Absum
 
Najlepsza

Skorzystaj z Rufusa. Nawet na stronie głównej masz przykładowy screen z tworzenia bootowalnego nośnika z Ubuntu. Mimo to wszystko sprowadza się tylko do wybrania obrazu systemu, wybraniu nośnika na którym ma być nagrany obraz i kliknięciu start. Prościej chyba być nie może.

btw. Przed nagraniem dobrze by było gdybyś sprawdził sumy kontrolne dla iso systemu. Pod windowsem można do tego wykorzystać 7zip

komentarz 11 lipca 2018 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Ale już napisał, że Rufusem mu nie pyka.
komentarz 11 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
edycja 11 lipca 2018 przez Absum
Okazało się że sumy kontrolne to dla mnie nowosc.Powie mi ktoś jak je sprawdzić?

Dodam że pobierałem wersje 32 bit i 64 bit i ta sama reakcja instalatora.

Dodam jeszcze że po wyjęciu i włozeniu pendrive instalator zauważa że został on zbootowany przez dany program ale i tak wywala bląd po prześciu dalej...
komentarz 11 lipca 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Poczytaj o sprawdzaniu sumy kontrolnej pod windowsem. Tak w skrócie wystarczy 7zip, prawym na iso i z menu kontekstowe wybierasz sha256, później porównujesz wygenerowany hash z tym, który jest zamieszczony na stronie z której pobierasz distro.

Podaj jeszcze jaka dystrybucje pobierasz i skąd.
komentarz 11 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Kali linux 32 bit

Z oficjalnej strony

https://www.kali.org/downloads/
komentarz 11 lipca 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
No, przy każdym obrazie masz podane sumy kontrolne dla sha256.

Teraz tylko  wygeneruj dla tych obrazów, które pobrałeś i sprawdź czy się zgadzają.

Tutaj masz opisane jak to zrobić pod windowsem: https://bhoover.com/how-to-verify-checksum-windows/
komentarz 11 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
edycja 11 lipca 2018 przez Absum
Wszystko sprawdziłem i zweryfikowałem i podało mi : SHA-256 Hash Matched

suma kontrolna jest taka sama
komentarz 11 lipca 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Jak nagrywasz Rufusem to spróbuj wypalić obraz poprzez DD a nie kopiowanie iso. DD tworzy kopie 1:1, więc nie powinno być problemów. Jest to opcja trochę bardziej ryzykowna, ale szansa, że się powiedzie jest większa.

Ewentualnie tu jest jakaś solucja problemu podobnego do Twojego.

+2 głosów
odpowiedź 11 lipca 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
A po co rozpakowujesz plik iso, z poziomu windowsa wgraj Rufusem na pena.
komentarz 11 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Reakcja ta sama wywala błąd
komentarz 11 lipca 2018 przez KStef Obywatel (1,280 p.)
Na pewno odpalasz USB, a nie CD? Bo albo jednak źle przygotowałeś pendrive, albo masz rozruch na cd.
komentarz 11 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
W biosie ustawiam rozruch z usb dla pewnosci reszte ustawiłem na disable

Co do prxygotowania pendrive to wątpie robiłem na wiele sposobów i róznymi programami
komentarz 11 lipca 2018 przez KStef Obywatel (1,280 p.)
W takim razie jedyne co mi przychodzi do głowy, to być może uszkodzone iso.
komentarz 11 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Wszystkim bardzo dziękuję za radę i pomoc doszedlem do wniosku że moj bios nie obsluguje tego typu instalacje

Zakupilem płytę wypaliłem zainstaloeałem i śmiga az miło!
komentarz 12 lipca 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ciesz się, że nie masz ultrabooka bez napędu dvd. Mi się udało wgrać Linux na taki mini komputer wielkości pendrive jak kiano slimstick. Mało tego z poziomu Linux wgrałem na pena działający obraz iso z windows 10.
+1 głos
odpowiedź 11 lipca 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
Ultraiso , tworzysz booowalny pendrive z linuxem.
komentarz 11 lipca 2018 przez Absum Bywalec (2,640 p.)
Próbowałem nie działa

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 305 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,166 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Skill Użytkownik (910 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 65 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...