• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Elektronika czy telekomunikacja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
748 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez malybyq Użytkownik (980 p.)
Witam niestety matura nie poszłą tak jak chciałem i brakło punktów na informatyke. Co polecacie wybrać między tymi 2 kierunkami aby dalej się kształcic w kierunki programowania?
komentarz 10 lipca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Alternatywnie, jeśli jesteś pewien że chcesz iść na Informatykę, możesz poprawić maturę i za rok spróbować ponownie. W międzyczasie poucz się programowania (nie wiem na jakim jesteś poziomie), żeby na studiach nie startować od zera, albo (jeśli już coś umiesz) być lepszym i np. szybciej znaleźć pracę w zawodzie.
komentarz 10 lipca 2018 przez malybyq Użytkownik (980 p.)
Nie widzi mi się rok przerwy. Poprostu musze cos wybrac spośród tych 2 kierunkow i licze na rade jakas :D
1
komentarz 10 lipca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Jeśli ten rok byś na prawdę porządnie przysiadł do nauki to mógłbyś spokojnie znaleźć pracę jako junior i iść sobie potem np. na zaoczną informatykę jeśli byś dalej chciał. Kwestia czy na prawdę chcesz się uczyć programowania i czy chciałbyś ten rok nad tym przysiedzieć.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 lipca 2018 przez Franc Gorzki Użytkownik (780 p.)
wybrane 11 lipca 2018 przez malybyq
 
Najlepsza
Myślę, że oba kierunki porównywalne, u mnie na telekomunikacji programowania było trochę (C/C++), ale bez pogłębiania i nauki na własną rękę byłoby to stanowczo za mało aby cokolwiek istotnego umieć napisać. Dużo hardwar'u będziesz miał na elektronice oraz telekomunikacji - musisz się z tym liczyć.
+2 głosów
odpowiedź 10 lipca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
edycja 11 lipca 2018 przez Wiciorny
w kierunku programowania to nie te studia wybrałeś... po drugie na studiach programowania się nie za bardzo nauczysz. Informatyki wszech-ogólnej tak, co się przyda ale programistą zostaje się samemu

 

*Edit i nie mówie tutaj w kwestii HEJTU na studia, okej na bank to jest przydatne/ pomocne  - algorytmy, myślenie  matematyczne etc-  to mega MEGA przydaje się  w programowaniu i rozwiązywaniu  problemów programistów  itp, czy projektów właśnie. Ale samego czystego programowania jest tam tyle co nic, i na bank nie  można liczyć że człowiek się dobrze tego tam nauczy

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,159 wizyt
+1 głos
3 odpowiedzi 3,968 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 233 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...