• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

blokowanie z linka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
130 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w PHP przez ojejj Początkujący (350 p.)

Cześć.

Chcę zablokować możliwość wchodzenia z linka wpisanego w przeglądarce na podstronę editpage.php, gdy istnieje określona sesja, ale też jednocześnie chcę, aby można było przy tej sesji wejść na editpage.php gdy user klika na odnośnik na stronie.

Kombinuję z :

w pliku edit.php
   if(isset($_SESSION['filled']))
    {
        header('Location: profil.php');
		exit();
    }




w pliku profil.php
    
    if (isset($_GET['edit']))
    {
        header('Location: edit.php');
		exit();
    }

($_SESSION['filled']) mam przy insercie odpowiedzialnym za formularz w fill.php, ($_GET['edit']) mam w profil.php jako button przekierowujący do formularza w edit.php.

 

Da się to jakoś pogodzić? Chcę zablokować wchodzenie z linka, ponieważ jeśli nie wchodzi się przez kliknięcie buttona, to w formularzu wyświetlają się błędy undefinied itp.

komentarz 3 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Jakie dokładnie błędy występują?

komentarz 3 lipca 2018 przez ojejj Początkujący (350 p.)

<br /><b>Notice</b>:  Undefined variable: nick in <b>P:\xampp\htdocs\bd\edit.php</b> on line <b>98</b><br />

<br /><b>Notice</b>:  Undefined variable: city in <b>P:\xampp\htdocs\bd\edit.php</b> on line <b>102</b><br /> 

Kiedy wchodzę w edit.php przez button z innej podstrony to takie rzeczy nie występują, bo na samej górze edit.php mam
 

if (isset($_GET['edit'])) {
		$id = $_GET['edit'];
		$update = true;
		$record = $connection->query("SELECT * FROM personalia WHERE id=$id");

    
		if($record->num_rows==1) {
			while($n = $record->fetch_assoc())
            {
			$nick = $n['nick'];
			$city = $n['city'];
            }
		}
	}

i w kodzie niżej
 

<input type="text" name="nick" value="<?php echo $nick; ?>">
<input type="text" name="city" value="<?php echo $city; ?>">

 

1
komentarz 3 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Po prostu sprawdzaj czy dana zmienna istnieje.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2018 przez olekjs Gaduła (4,540 p.)

ini_set('display_errors',"1");

//ALBO

error_reporting(E_ALL);

Te metody ignorują błędy, nie będzie Ci się wyświetlało np. undefinied. Może pomoże, pozdrawiam!

komentarz 3 lipca 2018 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Taki sposób jest niedopuszczalny! Wszystkie błędy które nam się wyświetlają należy przeczytać i poprawić!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 269 wizyt
pytanie zadane 26 października 2019 w PHP przez JSJerry Początkujący (260 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 65 wizyt
pytanie zadane 26 września 2018 w PHP przez Przemysław Kacprzyk Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 933 wizyt
pytanie zadane 5 lipca 2017 w PHP przez Yanus Nowicjusz (150 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,775 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...