• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia a system operacyjny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
984 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Awdgb33 Nowicjusz (120 p.)

Witam. Wybieram się na studia informatyczne i przy tej okazji zmieniam sprzęt. Myślałem nad instalacją linuxa jako jedyny system operacyjny i tutaj pojawia się pytanie czy na studiach  będzie  "brakowało" mi systemu Microsoftu do wykonania jakiś zadań czy jednak da się bez tego "przeżyć"?

Zdaje sobie sprawę z opcji dual boota aczkolwiek chciałem przenieść się całkowicie na linuxa (bez windowsa żeby nie "kusiło" :D)

Może zainstalować linuxa a gdyby okazało się, że bez Windowsa ciężko to zrobić dual boot bo z dostępnością do windowsa w razie potrzeby chyba nie powinno być problemu (dreamspark)

Opcja żeby na starym sprzęcie zainstalować linuxa też odpada gdyż nie nadaje się on już zbytnio do użytku

komentarz 2 lipca 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Lepiej zainstaluj dwa. Będą przedmioty, które będziesz realizował na linux, a inne na windows. Ale prawde mówiąc możesz się obyć nawet bez kompa. Bo możesz pracować na wydziałowych.
komentarz 10 lipca 2018 przez KStef Obywatel (1,280 p.)
Teoretycznie możesz nie mieć wcale komputera, nikt nie może od Ciebie tego wymagać. W rzeczywistości nie wiem jak to jest, bo jestem dopiero po pierwszym roku, ale generalnie większość rzeczy robionych w domu było związane z napisaniem jakiegoś programu w C, więc system nie ma znaczenia. Może później dojdą w następnych latach jakieś pierdoły pokroju photoshopa (chociaż nie mają prawa wymagać od Ciebie posiadania licencji itd), ale pierwszy rok, zakladajac, że będzie podobny do mojego, można na spokojnie przeżyć bez Windowsa. A jak coś trzeba na Windowsie zrobić, to mamy taki "zagajnik" z komputerami, zaraz jak się wejdzie na wydział. Można na spokojnie po zajęciach sobie podłubać, zrobić co trzeba i gotowe.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2018 przez Oskar F. Użytkownik (620 p.)
Jeżeli apki które potrzebujesz na studiach działały na linuxie ewetualnie z wine  to raczej nie powinno być problemu.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ja od 2007 roku siedzę tylko na Linux, nawet w Wiedźmina 2 na nim grałem. Do tego te środowiska programistyczne IDE napisane w Javie, zawsze lepiej mi działały pod Linuksem. Do gier zazwyczaj używam konsoli PS 4 Pro.
0 głosów
odpowiedź 2 lipca 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Ciężko powiedzieć. Generalnie nie powinien być potrzebny i np mi nie był. Ale tu strasznie dużo zależy od prowadzących. Jak trafisz na kogoś kto będzie np wymagał msvc to trzeba kombinować. W ostateczności na moment zawsze można postawić wirtualną maszyne.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 135 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 743 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2021 w Systemy operacyjne, programy przez ksky Początkujący (450 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...