• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[PORADNIK] Tworzenie gry przeglądarkowej - #7 Praca

Object Storage Arubacloud
+7 głosów
331 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2015 w Nasze projekty przez Geek Pasjonat (19,660 p.)

Cześć :)

W tej części kursu napiszemy system pracy, dzięki któremu gracz będzie mógł zarobić złoto aby móc je później wydać np. na podniesienie statystyk. 

Zapraszam :)

Artykuł możesz znaleść pod tym linkiem.

 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
edycja 15 lipca 2015 przez efiku

Mam wrażenie, że GameManager będzie BOSKĄ KLASĄ ;)

hihi
+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2015 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

Czemu finish_date nie jest typu DATETIME? Dzięki temu MySQL nieba by Ci przychylił jeśli chodzi o operacje na datach ;) A znacznik czasu byś se wkładał przy pomocy funkcji FROM_UNIXTIME → https://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/date-and-time-functions.html#function_from-unixtime

W PHP da się to z kolei ładnie obsługiwać przy pomocy klasy DateTime (po prostu konstruktorowi przekazujesz datę z bazy i tworzy odpowiedni obiekt).

Co do automatycznych aktualizacji: jest mechanizm wbudowany bezpośrednio w MySQL: http://www.sitepoint.com/how-to-create-mysql-events/ więc można zwolnić skrypt PHP od robienia tego typu uaktualnień i przerzucić to w całości na bazę danych.

 

I na koniec taka mała uwaga polonisty: "liczba godzin". "Ilość" odnosi się do rzeczowników niepoliczalnych ;)

+1 głos
odpowiedź 8 lipca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Dzięki za kolejny wpis. Kiedy będzie następny?
komentarz 9 lipca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Cześć :)

Jestem na wyjeździe i kolejny wpis będzie znacznie opóźniony. Możliwe że w tym tygodniu się wyrobię.
komentarz 15 lipca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Wróciłeś już z wyjazdu?

PS.: Gdzie byłeś na wyjeździe i jak Ci minął czas?
komentarz 15 lipca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Cześć :)

Z wyjazdu wróciłem ale miałem jeszcze kilka spraw do dogrania. Kolejna część poradnika jest już prawie skończona więc może być nawet dzisiaj (jeśli tak to późniejszym wieczorem).

Byłem w okolicach Nowego Sącza. Minął bardzo dobrze, dzięki ze pytasz :)
komentarz 15 lipca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Ja też jestem teraz na wyjeździe, tyle że w Tatrach. Pozdrawiam.
komentarz 15 lipca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Wpis jest gotowy i zostanie opublikowany już jutro (nie chcę go tak późnio wrzucać).

Podobne pytania

+8 głosów
3 odpowiedzi 987 wizyt
+5 głosów
3 odpowiedzi 646 wizyt
+4 głosów
2 odpowiedzi 605 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...