• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony [Kalkulator zdrowia]

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
388 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2018 w Nasze projekty przez Danrox Bywalec (2,370 p.)
edycja 25 czerwca 2018 przez Danrox

Proszę was o ocenę mojego ostatniego projektu wink Linki umieszczam poniżej.

Repozytorium: https://github.com/Danroxx/Kalkulator-zdrowia

Strona: https://danroxx.github.io/Kalkulator-zdrowia/assets/index.html

Dzięki za pomoc yes

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Osz Ty... nadwagę mi pokazałeś :P

To pierwszy minus aplikacji... a co do reszty:

  1. gdy doszedłem do wyniku przydałby się jakiś przycisk czy coś do przekierowania na start oraz moze do modyfikacji wprowadzonych danych
  2. na elementach do wyboru polecalbym zrobić cursor: pointer na hover, osobiście jestem raczej do tego przyzwyczajony i wydaje mi się, że jest to raczej taki standard
  3. pozwalasz na wpisanie wagi i wzrostu jako liczby ujemne :) Na wieku masz ograniczenie na min. 18 więc jest oki.
  4. polecałbym tę walidację zrobić np. od razu po wprowadzeniu danych, a nie dopiero po próbie zatwierdzenia ich.
  5. te radio buttony do wyboru co chcę osiągnąć polecałbym zrobić jako same obrazki bez tych standardowych znaczników radio i np. wybrany wariant na hover jakoś podświetlać, powiększać itp.
  6. masz fajne inputy do wprowadzania danych i te obrazki w radio więc w sumie select też fajnie byłoby jakoś urozmaicić zamiast tego standardowego.
  7. na stronie wyników może warto byłoby przy każdym elemencie dać np. jakąś ikonkę "?" i po najechaniu na nią zrobić jakiś dymek z krótką informacją co to znaczy albo w formie modala itp.
  8. pod tymi informacjami białko, węglowodany, tłuszcze może warto dać np. możliwość kliknięcia w nie i rozwinięcia w ten sposób jakieś listy "na przykład to.. i to... i to ..."
  9. LINK proponuję zmienić selektor na jakiś mniej powiązany z tagami html, np. daj tym elementom jakąś klasę, która nawet nie musi być uwzględniona w plikach css ale będzie służyć tylko do pobrania referencji w JS, albo atrybut data-. Chodzi mi o to, aby możliwie jak najbardziej uniezależniać strukturę html od pobierania referencji do DOM w JS.
  10. poczytaj o klasach w JS i pomyśl nad przepisaniem tego kodu na class. Twoje rozwiązanie nie jest błędem, a klasy w JS i tak de facto są tylko pewnego rodzaju nakładką składniową itp. gdyż pod spodem mamy dalej prototypy ale chodzi o to, że masz ładne pole do refaktoryzacji kodu do standardu korzystającego z klas więc to tak w ramach nauki bardziej :)
  11. Jeśli robisz to bez przeładowywania strony to proponowałbym jednak pobawić się w użycie history przeglądarki do prawidłowego działania przycisków wstecz i w przód albo po prostu zaimplementować w widokach odpowiednie elementy pozwalające na wygodną nawigację.

To tak na szybko parę drobnych uwag ale od razu zaznaczam, że są to nie tyle uwagi co bardziej propozycje rozbudowy aplikacji. Jeśli miałbym poprzestać wyłącznie na ocenie tego co jest bez jakiejkolwiek analizy możliwości rozwoju to daję 5/6, apka jest fajnie napisana, widać, że w miarę swobodnie poruszasz się po JS i jej nowych wersjach, po html, scss itp. Brakuje mi tu tylko jakiś testów ale to osobny temat więc nie poruszam go tutaj.

Generalnie na prawdę bardzo fajna apka, największą uwagę mam do tej nawigacji po niej, ale po za tym to te moje uwagi traktuj bardziej jako pomysł na taki rozwój, aby apka mogła być na prawdę fajnym wpisem w CV. Masz fajny pomysł jak zrobić prosty i ładny layout, plusik za RWD i jeśli dodałbyś jeszcze parę testów choćby jednostkowych do obliczeń to na prawdę wal to śmiało w CV (daj też jakiś plik readme żeby nie było tak pusto w repo :)

Duży plusik za apkę... no może po za tym, że mam nadwagę :p

Powodzenia i z chęcią czekam na kolejne apki :)

komentarz 25 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Jeśli mogę spytać, dlaczego te min. 18 jest?
komentarz 25 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a to chyba pytanie do autora apki a nie do mojej odpowiedzi :)
komentarz 25 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Ale jednak napisałeś, że to jest okej.
komentarz 25 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
zgadza się, ale chodziło mi o to, że jest walidacji na jakiś wiek nieujemny, a skąd wynika te 18 to nie wiem, zakładam, że może wzory na bmi itp. jakoś tego wymagają, mi chodziło o samą walidację inputów bo na dwóch pozostalych można podać liczby ujemne. Nie wypowiadam się natomiast co do samych obliczeń bo na tym się nie znam.
komentarz 25 czerwca 2018 przez Danrox Bywalec (2,370 p.)

@Tomek Sochacki, Wielki dzięki za wszystkie uwagi oraz ocenę strony. Wyciągam wnioski i biorę się za poprawki i ulepszenia ;) 

+3 głosów
odpowiedź 25 czerwca 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Bardzo fajna czcionka na starcie ;) Wszystko przejrzyste i myślę ze ze spoko wyszło UXowo. Zabrakło obrazków dla określenia swojej aktywności fizycznej można by jakiś ładny suwak zrobić ;) Nie jestem przekonany co do ikonki białka jajka czy mleko mi osobiście bardziej się kojarzą z białkiem.

Co do samego liczenia to 2.5 g białka na kilogram masy ciała to jak dla mnie gruba przesada ;) Dla osób nie ćwiczących zazwyczaj podawany jest przedział 0.8 do 1.0 g na kg masy ciała. Fajnie by było zmieniać przedziały ze względu na poziom aktywności który wybierzemy.
komentarz 25 czerwca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
No właśnie, gdy zobaczyłem 137g białka dla 55kg, 170cm i 18lat (mam 13, ale to była minimalna wartość) to mi oczy wyskoczyły :D
komentarz 25 czerwca 2018 przez Danrox Bywalec (2,370 p.)

@rafal612b, Obrazków aktywności zabrakło, ponieważ w czasie programowania przypomniałem sobie, że trzeba zebrać takie dane jak aktywność danej osoby ;p Co do wyliczeń to korzystałem z różnych źródeł w internecie i sam po skończeniu nie byłem pewny tych wyliczeń dlatego postanowiłem wstawić stronę na forum, aby dowiedzieć się jakie wyniki uzyskują inni. Popracuje jeszcze przy tym wzorze i bardzo dziękuje Ci za pomoc yes

+1 głos
odpowiedź 25 czerwca 2018 przez Ares Obywatel (1,560 p.)
Jeśli chodzi o wygląd strony to mi się podoba bo jest przejrzysta bardzo :) ale wady jakie zauważyłem to możliwość ujemnego wzrostu i wagi oraz wiek ustalony na min 18 lat. Proponowałbym Ci aby waga miała wartość startową od kilkunastu kg i wzrost od 100 cm a może i więcej :) co do wieku to zrobiłbym od niższego wieku na pewno. Kolejna sprawa to coś słabo wylicza kcal bo wyszło mi, że moja przemiana materii wynosi 2015kcal, a żeby schudnąć potrzebuje 2924 kcal co jest dużą przesadą tym bardziej, że zaznaczyłem chęć schudnięcia, a nie robienia masy :)
+1 głos
odpowiedź 26 czerwca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Jak na pierwsze projekty spoko, taki basic- przyjemny dla oka... funkcjonalne, mało skomplikowane.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,249 wizyt
+2 głosów
1 odpowiedź 600 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2017 w Nasze projekty przez Ziken Początkujący (330 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,134 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2016 w Nasze projekty przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...