• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JS Chrome Extension Baza danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
147 wizyt
pytanie zadane 23 czerwca 2018 w JavaScript przez penera Gaduła (4,040 p.)
Witajcie,

Mam już zakończony projekt wtyczki do przeglądarki Chrome.
Nastała jednak potrzeba do dzielenia danych pomiędzy użytkowników wtyczki.
We wtyczce jak na razie używany jest chrome.storage, ale nie daje on mi niestety możliwości na rozwiązanie w/w problemu. Nie mam swojego serwera by móc postawić na nim bazę danych i do niej przez JS się dostać.
Sprawdzałem Google Cloud NOSQL i SQL ale nie bardzo wiem jak z nich korzystać i czy w ogóle jest to na tyle rozwinięte, by dało się w tym wypadku to użyć. Czy ktoś miał z tym styczność i może mi tylko powiedzieć " Tak, da się to na tym zrobić", a resztę już sam obadam. Jeżeli nie, jak mogę dzielić dane (gdzie je przetrzymywać) pomiędzy użytkownikami wtyczki? Borykam się z tym tematem już od miesiąca, a problem coraz bardziej mnie naciska.
Dziękuję za wasz czas, pozdrawiam serdecznie!
komentarz 24 czerwca 2018 przez penera Gaduła (4,040 p.)
Ogólnie jedyne rozwiązanie jakie widzę to postawić REST API i się z nim komunikować... Chciałbym rozwiązać to nawet mniej profesjonalnie, nawet i niebezpiecznie bo dostęp do wtyczki będą miały tylko 2/3 zaufane osoby, z umiejętnościami na poziomie klikania w przeglądarce...

W sumie nie wiem co ja tu robię, założyłem konto rok temu, od 2 dni siedzę tutaj i pomagam. czekając na jakąkolwiek odpowiedz, ale nic. Czas chyba jednak uciekać na SO

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 138 wizyt
pytanie zadane 10 września 2017 w JavaScript przez Filip Bartosiak Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 96 wizyt
pytanie zadane 1 listopada 2019 w JavaScript przez Virius Początkujący (490 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...