• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodawanie elementu do tablicy z haszowaniem- Zadanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
138 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Matematyka, fizyka, logika przez panil93 Nowicjusz (140 p.)
Witam. Mam takie zadanie na uniwersytecie i nie mam pojecia jak sobie z nim poradzic.
Dana jest tablica z haszowaniem 11 elementowa, gdzie X to puste miejsce :
13|39|X|36|X|X|X|X|23|5|X|

i posiada dana pochodna funkcji haszujacej h'(x)=(3x+5) mod 11. Wstaw w danej kolejnosci do tablicy: 22,16, 17

Jaki jest wyglad tablicy po wykonaniu operacji?
Wiem, ze wynik bedzie:
13|39|16|36|X|22|X|17|23|5|X|
Ale poza 22, ktore po prostu wychodzi z funkcji i jest wolne, nie mam pojecia jak to obliczyc.
Moglby ktos mi pomoc? Z gory dziekuje

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 20 czerwca 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
edycja 20 czerwca 2018 przez k222
A jest coś wspomniane o rozwiązywaniu konfliktów? - co jak dwie liczby powinny trafić w to samo miejsce?  Bo to by sporo uprościło. Niemniej jednak to, co ja bym próbował zrobić to najpierw policzyć całkę z pochodnej funkcji hashującej (z 3x+5), przez co dostaniesz funkcję hashującą. W całce na końcu będziesz miał  ...+ C (bo nieoznaczona), to C powinieneś móc znaleźć  podstawiając do funkcji elementy będące już w tablicy hashującej i sprawdzając co ci wychodzi  - gdzie one powinny być a gdzie są. Dalej jak to będziesz miał to pozostaje problem policzyć miejsca dla podanych liczb i je tam wstawić, a jeżeli będzie zajęte to potrzebujesz metodę rozwiązywania konfliktów. Albo będzie ona gdzieś podana, jeśli nie to może któreś z już wstawionych elementów mają ten sam klucz i wystarczy zobaczyć jak sąprzesunięte.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,167 wizyt
pytanie zadane 5 września 2016 w Algorytmy przez Rafał Nowak Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 12 grudnia 2021 w C i C++ przez WonderOfU Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 1,160 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2020 w HTML i CSS przez OFAL Początkujący (260 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...