• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mam piracki system windows, a miałem orginalny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
479 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Lukstar Nowicjusz (150 p.)
Chciałem sformatować dysk, ale nie umiałem więc poprosiłem o pomoc mojego durnego wujka, który zamiast spisać i zgrać windowsa na płytę postanowił mi wgrać system piracki, bo jego zdaniem inaczej się nie da. Pomyślałem, że skoro się jako tako zna na komputerach to wie co mówi  i mu zaufałem i się tym nie przejąłem, aż do teraz kiedy postanowiłem znowu sformatować dysk. Teraz nie mam ani klucza ani płyty z czymkolwiek , bo laptop był osobno kupowany a po windowsa brat poszedł do jakiegoś sklepu i tam specjalista wgrał windowsa. Nie wiem co mam teraz robić jeżeli chcę mieć orginalnego windowsa.
komentarz 16 czerwca 2018 przez Kurkuma Nowicjusz (130 p.)
Sprawdź czy pod baterią jest naklejka z kluczem od microsoftu z kluczem windowsa

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Kup go na nowo.
0 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

który zamiast spisać i zgrać windowsa na płytę 

co przez to rozumiesz?

 brat poszedł do jakiegoś sklepu i tam specjalista wgrał windowsa

czyli po prostu wgrali Ci ze swojej płyty ale wpisali Twój klucz, który znajduje się na naklejce na laptopie. Chyba, że kupiłeś wersję BOX to wtedy dostałbyś np. w pudełko z naklejką z numerem seryjnym, ale raczej obstawiam za pierwszą opcją.

Poszukaj po prostu swojej naklejki na lapku i możesz zawsze sobie zmienić numer na ten z naklejki, jeśli miałbyś wprowadzony jakiś inny.

komentarz 16 czerwca 2018 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Innymi słowy wcześniej również wgrali pirata ;)
komentarz 16 czerwca 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

@Tomek Sochacki, nie mogli wpisać jego klucza, bo jak OP napisał, laptopa kupił osobno. Zapewne w sklepie zainstalowali mu wersję OEM i aktywowali kluczem podobnym do tych, jakie możesz znaleźć na Allegro za 20zł. O żadnej naklejce wtedy nie może być mowy.

komentarz 23 czerwca 2018 przez Lukstar Nowicjusz (150 p.)

@Tomek Sochacki,
 Nie, kupiłem laptopa bez Windowsa  a oni zainstalowali go u siebie i nie dostałem żadnego klucza ani pudełka a system na pewno był orginalny

komentarz 23 czerwca 2018 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Jak nie dostałeś klucza i pudełka to nie był oryginalny. Koniec tematu.
komentarz 23 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Dokładnie tak jak mówi manjaro. A na fakturze masz wymienioną usługę instalacji systemu lub sam system? Jeśli nic nie ma na FV i lapka kupowałeś bez systemu to po temacie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 482 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2021 w Systemy operacyjne, programy przez Psz3mo Mądrala (5,030 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 370 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 166 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Brzeczy Początkujący (310 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...