• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kabel sieciowy 10 m jaki wybrać

0 głosów
51 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca w Sieci komputerowe, internet przez Piotr1977 Nowicjusz (160 p.)
Potrzebuję kupić 10 m kabel do połączenia router z komputerem .Nie mam pojęcia jaki ma być aby straty były najmniejsze , chodzi o opóźnienie sygnału zwrotnego. Z komputera przesyłam na telewizor filmy z użyciem routera, wykorzystanie sieci domowej, komputer stacjonarny. Jest jeszcze opcja kabla hdmi ale nie wiem czy na takiej długości się sprawdzi.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 czerwca przez shotokan Nałogowiec (30,150 p.)
Nie słyszałem, aby łączyć router z komputerem kablem HDMI... W przypadku 10m zwykła skrętka kat.5 lub wyżej wystarczy, bo odległość jest mała i wszelkie straty będą niezauważalne. A jak już chcesz elegancko to w grę wchodzi światłowód.
komentarz 14 czerwca przez Piotr1977 Nowicjusz (160 p.)
Sprostowanie mogę podłączyć komputer do telewizora kablem hdmi , ale wolę mieć mieć tylko jeden kabel . Telewizor stoi 1 metr od routera.

Pierwsze słyszę o światłowodzie , możesz to przybliżyć i podać jakieś możliwe do zakupu informację ?
komentarz 14 czerwca przez shotokan Nałogowiec (30,150 p.)
Eeee... jak rozumiem chcesz połączyć router z komputerem, a potem komputer z telewizorem, tak?
Router z komputerem możesz połączyć kablem typu skrętka lub światłowodem. Komputer z telewizorem najlepiej kablem HDMI lub DisplayPort (ten drugi ma lepsze parametry), ale to zależy jakie masz porty na telewizorze.
Jeśli masz w telewizorze port RJ45 (to zapewne masz smart TV czy coś w tym rodzaju) to polecam bezpośrednio połączyć telewizor z routerem, po co Ci komputer...
A o światłowodach - wpisz w google a wyskoczy Ci taka masa informacji, że będziesz czytał całą noc...
komentarz 16 czerwca przez Piotr1977 Nowicjusz (160 p.)
Może inaczej... router jest podłączony kablem z komputerem , obecnie 12m kabel CAT 5 E , telewizor z routerem kablem 1,5m. Telewizor jest z androidem , ale pewne serwisy gdzie są filmy dostępne mogę oglądać tylko na komputerze. Aby oglądać na Tv przesyłam obraz z komputera . Wydaje mi się że kabel jest za słaby bo są zacięcia i brak płynności w odtwarzaniu na TV. W tym samym czasie obraz na monitorze komputera jest płynny bez zacięć. Karta sieciowa 1 Gbps Renkforce PCIe, LAN (10/100/1000 Mb / s) , router telekom speedport entry 2.
komentarz 16 czerwca przez shotokan Nałogowiec (30,150 p.)
Nie wydaje mi się, aby to była wina kabla, przecież tym samym kablem masz podłączony router z telewizorem i filmy się nie zacinają, no nie? Ewentualnie podłącz bezpośrednio komputer z telewizorem i sprawdź jak działa. Być może masz w routerze jakieś opcje ustawione nieodpowiednio, np, QoS.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 37 wizyt
pytanie zadane 7 marca w Sprzęt komputerowy przez zkkf56 Mądrala (6,700 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 61 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia w Sieci komputerowe, internet przez Zawisza czarny Obywatel (1,000 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 67 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o odpowiedni tytuł, kategorię oraz tagi.Tagi

51,027 zapytań

93,344 odpowiedzi

189,543 komentarzy

24,885 pasjonatów

Przeglądających: 274
Pasjonatów: 12 Gości: 262

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...