• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

płacenie smarfonem zbliżeniowo w sklepie

0 głosów
103 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca w Bezpieczeństwo, hacking przez Partyjny Obywatel (1,180 p.)
Witam, pytanie może trochę głupie, lecz nie miałem nigdy z tym nic wspólnego, lecz do sedna: czy płacenie smartfonem w sklepie zbliżeniowo jest bezpieczne czy lepiej wykorzystywać do tego kartę?

Chodzi mi o aplikacje PeoPay.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 czerwca przez pablop76 Maniak (67,820 p.)
Musisz mieć moduł nfc w telefonie, który trzeba włączyć, a reszta to tak jak karta do 50zł a powyżej pin. Różnica jest w tym, że nie nosisz karty minusem może być rozładowany telefon :)
+1 głos
odpowiedź 14 czerwca przez Ehlert VIP (138,250 p.)

Nie jest bezpieczne. Byłem świadkiem wyciągnięcia historii transakcji przez zbliżenie karty wink​​​​​​. Korzystając z kart zbliżeniowych i płacenia telefonem musisz się też liczyć z tym że jesteś narażony na postawienie komuś piwa. Za 50 zł. devil

komentarz 14 czerwca przez Ghost Bywalec (2,570 p.)
Mógłbyś to jakoś jaśniej napisać, bo nie bardzo rozumiem.
0 głosów
odpowiedź 14 czerwca przez kamilosxp Bywalec (2,110 p.)
Jest bezpieczniejsze, bo musisz chyba telefon odblokować, a kartę wystarczy przyłożyć

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 140 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 66 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 53 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

54,442 zapytań

98,327 odpowiedzi

202,258 komentarzy

26,743 pasjonatów

Przeglądających: 149
Pasjonatów: 4 Gości: 145

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...