• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wyszukiwarka w przeglądarce działa, jednak nie można otworzyć wyszukanych stron

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
144 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Dominika N. Jessa Nowicjusz (140 p.)
przedmiot sprawy to stary laptop ACER Extensa 5620Z. korzysta z niego osoba niepełnosprawna intelektualnie, dlatego zainstalowany na nim jest system XP jako środowisko w jakim ta osoba porusza się swobodnie.Po reinstalacji systemu i zainstalowaniu sterowników połączenie internetowe działa zarówno wifi jak po kablu. Problem leży pewnie w jakimś blokowaniu czegoś w ustawieniach sieci. Google ( w różnych przeglądarkach) wyszukuje wszystko błyskawicznie, jednak klikniecie w wyszukany adres skutkuje komunikatem-nie można wyświetlić strony błąd 112. w tej chwili nie mam dostępu do tego sprzętu, ale jeśli będzie tak potrzeba to przedstawie dane jakie będą potrzebne. Dodam ze za nic w świecie nie mogę odnaleźć brakującego sterownika Ethernet nawet po korzystaniu programów wyszukujący sterowniki w sieci. Problem z ładowaniem stron nie zależy od dostawcy internetu, gdyż próbowałam od różnych. zapora wyłączona, antywirus tez nie jest tu winowajcą, próbowałam podmieniać dns na wiele dostępnych,czyszczenie rejestru tez nie pomogło, w trybie awaryjnym tez nie działa. czy ktoś potrafi mi pomóc i podpowiedzieć? dziękuję
komentarz 10 czerwca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Czy w menedżerze urządzeń są wykrzykniki (zwłaszcza przy karcie sieciowej)? Tu jest poradnik, jak znaleźć sterownik wg kodu urządzenia i go ręcznie zainstalować https://pl.stealthsettings.com/cum-putem-instala-manual-drivere-in-windows.html . Oczywiście, jeśli dowiesz się jakiego sterownika potrzebuje karta sieciowa, musisz go znaleźć w Internecie, albo możliwe że znajduje się na płycie CD /DVD dołączonej do karty lub płyty głównej (jeśli karta jest zintegrowana) i jakimś cudem automatyczna instalacja go przeoczyła. Jeśli sterownik jest zainstalowany, usuń go i zainstaluj jeszcze raz.
komentarz 10 czerwca 2018 przez Dominika N. Jessa Nowicjusz (140 p.)
dziękuję, jak już pisałam wykrzyknik jest przy Ethernet i sugerowany sposób nie zadziałał. nie mam płyt instalacyjnych. wszystkie sterowniki pobierałam na innym komputerze na podstawie danych o podzespołach i tego jednego nie udało mi się odszukać. w komputerze którego sprawa dotyczy przy aktualizacji sterowników nie ma opcji wyszukania ich w internecie. robiłam to za pośrednictwem drive rtoolkit installer i też bez powodzenia.
komentarz 10 czerwca 2018 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Podaj proszę kod urządzenia z zakładki "szczegóły sterownika" (a najlepiej pokaż screena, tylko umieść w serwisie typu imgur.com, żeby było wyraźnie widać) w menadżerze urządzeń i, jeśli znasz, producenta i model tej karty sieciowej.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez vivert69 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 64 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia w Sieci komputerowe, internet przez Kamil94 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 443 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2016 w C i C++ przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...