• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prosta aplikacja a MVC

Object Storage Arubacloud
0 głosów
276 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2018 w PHP przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
Witam,

chciałbym się zapytać czy wg. was opłaca się implementować mvc (czyste mvc, bez frameworków) dla prostej aplikacji w php. Mam tam pare podstron, logowanie, 2 role userów (admin, moderator). Jest możliwość edycji, usuwania, dodawania rekordów. Zastanawiam się czy nie napisać wszystkiego w czystym php. Wydaje mi się, że implementacja samego mvc zajmie więcej czasu niż napisanie bez tego wzorca. Chciałbym podkreślić, że aplikacja nie będzie rozwijana i kontynuowana. Jest to jednorazowy projekt.
komentarz 8 czerwca 2018 przez suice Gaduła (3,960 p.)
z najlzejszych frameworkow mozesz uzyc slima

a jak juz sie oparles, ze bez frameworka, to przeciez nie musisz korzystac z calego frameworka zeby korzystac z jego funkcjonalnosci, chocby komponenty symfony - httpfoundation, routing Ci wystarczy wlasciwie (ew. security, doctrine)

https://symfony.com/doc/current/create_framework/index.html
komentarz 8 czerwca 2018 przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
Też jest to wyjście

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2018 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

MVC jest i tak kwestionowane. Od samego MVC ważniejszy jest rozdział poszczególnych warstw aplikacji, a sprawą wtórną jest już to, w jaki sposób zostanie on dokonany.

komentarz 7 czerwca 2018 przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
Mógłbyś podrzucić jakiś tutorial lub kod do gita jakiejś apki która nie jest duża, ale jest sensownie rozdzielona?
+2 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2018 przez Benek Szeryf (91,070 p.)
Miałem ten sam problem ponad rok temu i zrobiłem dokładnie tak, jak piszesz. Dużo się dzięki temu nauczyłem i uświadomiłem sobie czym jest Symfony. Na moje potrzeby projekt się sprawdził. Pomimo jego niedoskonałości (bardzo prymitywny routing i baza danych w pliku tekstowym) kilka osób z niego skorzystało. Myślę, że warto w celach edukacyjnych coś takiego napisać, przy czym postaraj się chociaż trochę unikać kodu spaghetti.
komentarz 7 czerwca 2018 przez Alterwar Dyskutant (7,650 p.)
Jako driver bazy podpiąłbym pdo. Martwi mnie tylko tak jak mówisz: kod spaghetti. Bo jego w sumie mogę uniknąć podpinając kontroler. Nie chce podpinać zenda bo obecnie w nim pisze, a nie potrzebne mi kobyły i starty czasu na podpinanie jakiś zmyślnych rozwiązań. W samym phpie na spokojnie wszystko napisze, zastanawiam się raczej jak to zrobić aby unikać mieszania wszystkich warstw. Najfajniej byłoby aby mógł stworzyć kontroler np. AdminController i zrobić widok admin. W tym kontrolerze trzymać wszystkie zapytania do poszczególnych podstron typu EdytujAction itd

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 155 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2020 w C# przez Jaqub09 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 465 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,211 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2018 w C# przez tomek2323 Bywalec (2,050 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...