• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapewne jest to błaha sprawa, potrzebuję informacji jak zwinąć nav, footer w php.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
119 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2018 w PHP przez SajK Początkujący (390 p.)
Witam!

Generalnie to nie uczyłem się za dużo PHP, a kojarzę taką opcję tylko nie wiem jak ją wykonać. Chciałbym zwinąć nav i footer w php, aby za każdym razem nie wpisywać tego samego tylko po prostu wywołać. Czy dało by się zrobić to z samymi podstronami. Nie wiem czy dobrze myślę, ale po "zbadaniu elementu" na stronie, wydaje mnie się że nie pokazują się informacje z sekcji body.

Czyli pokrótce: chcę zwinąć nagłówek, stopkę i ewentualnie podstrony do PHP, żeby wywołać je przez funkcję. I czy taki poukładany kod pomoże w szybszym ładowaniu się strony.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 czerwca 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Taki kod nie spowoduje szybszego ładowania się strony, ale zmniejszy redundancję kodu, zwiększy czytelność i ułatwi rozwój.

Po prostu zapisz to co się powtarza do jednego pliku .html.php i w środku rób include zawartości która ulega zmianie.

Dla ambitnych masz Twiga, dla bardziej ambitnych masz Reacta, Vue + Api. Ogólnie idea renderowania frontu przez serwer zanika (nie mówię o ssr), szczególnie przy większych projektach.
komentarz 6 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Ogólnie idea renderowania frontu przez serwer zanika

Niedługo nawet SSR nie zawsze będzie konieczne bo google już coraz ładniej czeka na wykonanie skryptów JS. Jakiś czas temu testowałem sobie to na prostej stronce z pobieraniem danych z API i celowo opóźniałem uaktualnienie DOM i miło zostałem zaskoczony jak google po paru dniach ładnie zaczytał sobie wszystko co generował React (z Angular i VUE byłoby to samo). Obecnie pracuję nad małym portalem w Angular świadomie bez SSR więc może za jakiś czas podzielę się obserwacjami z indeksacji google.

komentarz 7 czerwca 2018 przez SajK Początkujący (390 p.)

@Ehlert, A jeżeli chodzi o same podstrony. Po kliknięciu w podlinkowany div da się też wywołać osobnego PHPa.? Czy muszę tworzyć nowe pliki .html/.php

komentarz 7 czerwca 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Wszystkie Twoje problemy zostały rozwiązane i są na githubie w postaci gotowych paczek. Po prostu ogarnij jak korzystać z Composera, czyli namespacy, autoloading i dołączanie gotowych pakietów.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 97 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2017 w JavaScript przez maciek77 Użytkownik (830 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2018 w HTML i CSS przez SajK Początkujący (390 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2016 w Offtop przez Piotr Więcek Użytkownik (500 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...