• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki ssd m2 do laptopa?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,176 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
Cześć,

zastanawiam się jaki wybrać dysk ssd do laptopa Asus GL553V.

Zastanawiam się nad 500GB + - oraz pytanie mnie jedno nurtuję: czy jak będę miał podłączony dysk HDD przy okazji to czy ten HDD będzie wydawał z siebie odgłosy? :D
komentarz 4 czerwca 2018 przez coloraps Bywalec (2,220 p.)
HDD Hard Disk Drive inaczej dysk twardy pracuje na talerzach i oddaje odgłosy

Jak chcesz cichy HDD do lapcia to WD Green
SSD działa jak pendrive cicho i spokojnie ;)
komentarz 4 czerwca 2018 przez k222 Nałogowiec (30,150 p.)
HDD jest to dysk z ruchomymi częściami (głowicą, która się obraca), więc jakieś tam odgłosy wydaje , warto dodać że są dyski HDD o dwóch prędkościach obrotowych 5400 obr/min i 7200 obr/min, ten drugi jest szybszy ale i głośniejszy. W praktyce jednak raczej głośniejszym elementem niż dysk jest chłodzenie laptopa,  im mocniejsze laptop ma podzespoły, tym lepszego chłodzenia potrzebuje.

Dysk SSD nie ma elementów ruchomych, zatem jest bezgłośny.

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 6 czerwca 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
wybrane 8 czerwca 2018 przez heartagram
 
Najlepsza

czy jak będę miał podłączony dysk HDD przy okazji to czy ten HDD będzie wydawał z siebie odgłosy?

Ustawienia zasilania windows, wyłączanie dysku HDD po braku aktywności przez 1-5 minut sam sobie ustaw.

coloraps - weź nie polecaj tego budżetowego badziewia :P

Słabszych od tych bym nawet pod uwagę:

Stosuję linki partnerskie.

komentarz 6 czerwca 2018 przez coloraps Bywalec (2,220 p.)
@FxJerzy

Może

Samsung 970 EVO 500GB

zaczniemy proponować dla domowego użytkownika który potrzebuje przyspieszyć pracę systemu.
Jeżeli by zapytanie padło dysk do obsługi Baz danych czy obróbki video w Raid na pewno propozycja była by inna ..
komentarz 6 czerwca 2018 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)
I tak ma ciężko z temperaturami bo ma zamontowaną nagrywarkę ;) Do tego darował bym sobie. No chyba że jakiś plextor z małym radiatorem (te starsze na MLC).
0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2018 przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
Ok to w takim wypadku pytanie: czy mogę zamiast hdd wrzucić ssd tylko czy to nadal pod m2 wejście jest? Czy już musze szukać czegos innego?
komentarz 5 czerwca 2018 przez Junior_plusplus Obywatel (1,130 p.)
Cześć,

w Twoim laptopie jest gniazdo m.2 służące do podłączenia dsyków SSD i możesz mieć jednocześnie wpięty  SSD pod m.2 i hdd pod SATA. Jezeli chcesz dysk HDD zamienić na SSD to musisz poszukać dysku SSD pod SATA III. Oczywiście możesz jednocześnie mieć wpięte  oba dyski.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie jeśli chciałbyś się jeszcze czegoś dowiedzieć to śmiało pytaj :)

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2018 przez Andrus Obywatel (1,920 p.)
0 głosów
odpowiedź 5 czerwca 2018 przez BuxBleed Użytkownik (810 p.)
Polecam  NVMe PCIe  a konkretniej Samsungi ze seri PRO lub EVO, mimo ceny naprawdę warto. Sam taki posiadam i laptop włącza się i zamyka w rekordowe 5s. Interfejs SATA ogranicza przepustowość danych i nie warto go kupować jeśli masz zasoby finansowe na coś lepszego
komentarz 5 czerwca 2018 przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
o, dobrze wiedzieć :)

a jakieś konkretne typy Samsunga dla mnie?
komentarz 6 czerwca 2018 przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
Ja obecnie kupiłem laptopa z dyskiem

https://www.x-kom.pl/p/346493-dysk-ssd-samsung-250gb-18-seria-960-evo-m2-2280-nvme.html

Za jakiś tydzień będę mógł conieco powiedzieć

Ale jak zdecydowałem się na dysk to lepszego nie znalazłem w cena / jakość
–1 głos
odpowiedź 4 czerwca 2018 przez coloraps Bywalec (2,220 p.)

Polecam
WD SSD 500 GB
Mam w laptopie daje rade . i cena była OK w porównaniu do innych producentów
lub
ADATA SSD 512GB

też daje rade i cena jest ok ;)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,107 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2018 w Sprzęt komputerowy przez MarcinGuziorHombre Początkujący (320 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 483 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2018 w Sprzęt komputerowy przez RafalS VIP (122,820 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 834 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...