• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak działa pyszne.pl ? adresacja zamówień

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,054 wizyt
pytanie zadane 4 czerwca 2018 w JavaScript przez piotrek132 Obywatel (1,410 p.)
Hej

Piszę sobie kopie pyszne.pl w react i mam problem na jakiej podstawie wyszukiwać dostępne lokale ?
Pyszne chyba działa tak, że dany lokal obsługuje dane kody pocztowe w danym mieście

Robiąc zapytanie do google maps API  z informacjami tj: miejscowość, ulica i numer mieszkania i nr domu, nie zawsze zwracany jest kod pocztowy, więc musiałbym robić kolejne zapytanie do jakiegoś serwisu na podstawie geolokalizacji ( latitude, longitude zwrócone od google ) naprzykład dostać kod pocztowy

 

Macie jakieś pomysły ?
PS. Chce postawić bazę MongoDB

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 czerwca 2018 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Wydaje mi się, że tez może działać to na takiej zasadzie:

1) Osoba odpowiedzialna za resturacje wybiera promień, która obsługuje ( promień koła ).

2) Przy wpisywaniu swojego adresu, pobierasz gdzie dokładnie leży twój domek ( dostajesz współrzędne ) a następnie serwer przydziela Ci resturacje ( ich współrzędne minus twoje i sprawdzasz czy mieszczą się w przedziale podanym przez restauracje ).

Ogólnie nie wydaje mi się, aby było to jakieś optymalne, ale tak na szybko jedno z niewielu rozwiązań jakie mi przychodzą do głowy :)
komentarz 4 czerwca 2018 przez Pietrak Pasjonat (18,850 p.)
Bazując na współrzędnych odległość należało by liczyć że ze wzoru na odległość sferyczna.
komentarz 4 czerwca 2018 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
a dziękuje za poprawę

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 376 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wsnofi Bywalec (2,680 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 485 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2017 w Inne języki przez Servo Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 355 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2020 w JavaScript przez Mares1 Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...