• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel - log z zapytań do bazy danych.

0 głosów
33 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2018 w PHP, Symfony, Zend przez User007 Obywatel (1,960 p.)

Witam.

Mam prośbę o wytłumaczenie mi jak czytać logi zapytań do bazy danych.

Mam taki kod zapytania:

DB::connection()->enableQueryLog();

$post = Post::with(['poll','comments'])
->where(['id' => $id])
->withTrashed()
->firstOrFail();

print_r(DB::getQueryLog());

Jako rezultat otrzymuję :

Array ( [0] => Array ( [query] => select * from `posts` where (`id` = ?) limit 1 [bindings] => Array ( [0] => 1 ) [time] => 1.86 ) [1] => Array ( [query] => select * from `polls` where `polls`.`post_id` in (?) [bindings] => Array ( [0] => 1 ) [time] => 0.17 ) [2] => Array ( [query] => select * from `comments` where `comments`.`post_id` in (?) [bindings] => Array ( [0] => 1 ) [time] => 0.58 ) ) 

Czyli jak mam to rozumieć? Skrypt odpytuje bazę danych 3 razy? Czy może zapytanie jest jedno z zagnieżdżonymi selectami?

I czy to jest optymalne zapytanie?

Dziękuję

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 268 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w PHP, Symfony, Zend przez mi-20 Stary wyjadacz (10,360 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 29 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 60 wizyt
pytanie zadane 10 grudnia 2018 w PHP, Symfony, Zend przez Ziito Użytkownik (830 p.)
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

64,924 zapytań

111,392 odpowiedzi

234,425 komentarzy

46,754 pasjonatów

Przeglądających: 224
Pasjonatów: 7 Gości: 217

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...