• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czysty CSS i fotorealizm

Object Storage Arubacloud
+23 głosów
725 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2018 w Nasze projekty przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Cześć,

bawię się ostatnio z czystym CSS i zacząłem tworzyć grafiki które domyślnie mają wyglądać realistycznie. Głównym założeniem jest stworzenie portfolio oraz opanowanie CSS do perfekcji. Co myślicie o tego typu projektach?

https://codepen.io/Wujek_Greg/full/LmrweG/

Wszystko w powyższym penie jest napisane w CSS
2
komentarz 23 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
edycja 23 maja 2018 przez PolYGlok
Powinny byc jakieś galerie sztuki nowoczesnej albo nie wiem strony www które wywieszaja tego typu arcydzieła, bo to co pokazałeś jest sztuka w pełnym wymiarze. Jak malarz napier... pedzlem to narzedzie w tym przypadku a  w Twoim przypadku jak operujesz kodem to wielka sztuka.

Panoramy Racławickiej nie chciałoby Ci sie zkodzić?
2
komentarz 23 maja 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Nie sądziłem, że takie rzeczy można w CSSie zrobić... WOW:)

5 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 23 maja 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

łooo Panie surprise
wiesz, jak na kobiecie zrobić wrażenie devil

5
komentarz 23 maja 2018 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)

To dopiero początek :D

2
komentarz 23 maja 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

To teraz rób bukiet róż w CSS. laugh

2
komentarz 23 maja 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
jaaaki bukiet róż...spróbuj może bmw e36? :D

Bo kurde ja z pół roku temu zaczęłam i poddałam się po 15 minutach :D
komentarz 23 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

@Wujek Greg, A co to, ksiądz w Smyku?

Hipnotyzuje tymi oczyma.

komentarz 23 maja 2018 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)

@Noemi, Jest plan na zrobienie auta, ale bardziej celowałbym w tesle, ewentualnie w jakiegos klasyka pokroju deloreana, ewentualnie chevrolet camaro w wersji bumbelbee :D

komentarz 23 maja 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
och nie złamałeś mi właśnie serce :(
przecież e36 jest pięknym klasykiem...to nic, że miliony ich jeździ po ulicach :D

to może merc w126?
nie no jakikolwiek pewnie będzie super, więc powodzenia! :P
komentarz 23 maja 2018 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Merc już bardziej do mnie przemawia :D

A gdyby tak strzelić bolid f1 ?
komentarz 23 maja 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

sadsadsad

kurde chciałam tylko emotki wrzucić, ale musi być co najmniej 3 znaki :D

+2 głosów
odpowiedź 23 maja 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

do dupy... bateria rozładowana a telefon działa? smiley

a tak na serio to wielkie gratulacje, na prawdę powiem Ci, że jestem pod wrażeniem.

Myślę, że do portfolio tego typu prace jak najbardziej są oki. Pokazujesz nimi nie tyle, że znasz różne właściwości CSS, bo te można poznać bardzo szybko, zresztą chyba każdy front zna to, czego użyłeś w tym przykładzie, pokazujesz jednak, że masz zmysł graficzny i umiesz to wszystko poskładać w jakąś wizję i jednocześnie nie potrzebujesz do tego od razu photoshopa.

W praktyce myślę, że raczej rzadko spotkasz się z potrzebą zakodowania takiego czegoś, ale jest to dla firmy sygnał, że jeśli za chwilę zajdzie potrzeba jakieś modyfikacji layoutu, dopracowania jakiś szczegółów itp. to Ty to zrobisz szybko bo umiesz sobie to wyobrazić (jak ma być) i masz pojęcie w jaki sposób to osiągnąć i nie będziesz od razu wołał grafików...

Działaj dalej, z chęcią zobaczę kolejne prace... a jak jeszcze kiedyś wpadnie Ci pomysł ruszyć @keyframes to już w ogóle będzie jazda :)

1
komentarz 23 maja 2018 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Własnie o to chodzi, żeby dać sygnał że nie ma rzeczy której nie zrobie :D

keyframesy tez już przerabiałem :D

https://codepen.io/Wujek_Greg/full/PRVXJK/

https://codepen.io/Wujek_Greg/full/KRXYpg/
1
komentarz 23 maja 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
heh kurde dobre... na prawdę

a tak na marginesie to jeśli masz więcej takich prac albo pomysłów na nie to może pomyśl nad jakąś biblioteką?

Na przykład ten telefon... można by pokombinować z jakąś konfiguracją i dynamicznym generowaniem takiego "obrazka" na stronach, plus np. jakieś animacje itp. itd. Roboty na pewno bardzo dużo, ale może i z czasem jakieś pieniążki by się pojawiły... Nie wiem czy to ma faktycznie sens i czy byłoby zapotrzebowanie ale myślę, że temat warty przemyślenia...
komentarz 23 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Jestem ciekawy co do prac zrobinych w CSS czy prawa autorskie dotyczą jak by pyknął Wieże Eiffla w nocy czy wtedy może je pokazać publicznie?
komentarz 23 maja 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
tak, to obiekt publiczny więc można robić zdjęcia, rysować itp. Dyskutować można by np. gdybyś zrobił idealnie czyjąś twarz w CSS itp. ale tak to nie ma co dramatyzować.
komentarz 23 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
No na ten zegarek to już 'baby' polecą :)
1
komentarz 23 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Ostatnio właśnie gdzieś słyszałem że nie można wiezy(zdjeć) pokazywać nocą bo sa prawa autorskie dla projektanta oświetlenia które jeszcze  nie wygasły.
komentarz 23 maja 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Ostatnio właśnie gdzieś słyszałem że nie można wiezy(zdjeć) pokazywać nocą bo sa prawa autorskie dla projektanta oświetlenia które jeszcze  nie wygasły.

Jeśli to prawda to nic tylko usiąść i płakać nad tym co się w tym popier... świecie ostatnio dzieje... Niedługo jak dzieci w piaskownicy wymienią się imionami to będą podpadać pod RODO :)

2
komentarz 23 maja 2018 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
Akurat to ze zdjęciem wieży nocą to prawda, tak jak z wieloma innymi obiektami, ale prawda jest taka że nikt tego nie respektuje i jeszcze nikt z tego tytułu nie miał konsekwencji prawnych
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Impressive!

Długo nad tym siedziałeś?
komentarz 23 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Kodu raczej nie pokażesz...
komentarz 23 maja 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
komentarz 23 maja 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
No nieźle, niczym drukarka 3D.

Artystą mozna Cie nazwać ale czemu to ma służyć jeśli nie tylko udownieniu tego że się da? Chyba że dla sztuki tylko albo gier?

Bo to chyba nie jest lżejsze niż zwykły obrazek a napewno czasochłonne.

Bardzo ładnie Ci to wyszło.

BTW Ta komórka nie powinna dzałać ma rozładowaną baterie :)

Edit: Nie doczytałem że do portpolio.
komentarz 23 maja 2018 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)

@PolYGlok, 2 wieczory i kilka godzin w pracy bo miałem zjazd. Łącznie jakieś 10 godzin :)

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2018 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Co myślicie o tego typu projektach?

Wyszło imponująco. Malowanie CSS-em musiałoby mieć przewagę nad wykonaniem grafiki wektorowej. W obu przypadkach i jedno i drugie jest kodem. Natomiast czasowo raczej szybciej stworzymy obraz w programie graficznym. Póki jest mało takich projektów, to na pewno one wyróżnią portfolio programisty. I to chyba jedyna ich zaleta na chwilę obecną.

0 głosów
odpowiedź 27 maja 2018 przez xVams Nowicjusz (140 p.)
Super to wygląda. Masz jeszcze jakieś projekty?
komentarz 27 maja 2018 przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
To co widać na moim codepenie:

https://codepen.io/Wujek_Greg/

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 335 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2017 w PHP przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 1,497 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rayden Użytkownik (610 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 485 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2016 w C i C++ przez Piredele Nowicjusz (160 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...