• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Ubuntu i Oracle VM VirtualBox

Object Storage Arubacloud
0 głosów
504 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
zamknięte 8 maja 2018 przez Jakub 0

Witam, na sam początek dodam że się wstydzę zadawać to pytanie :/ Wiem że problem (rozwiązanie) może być banalne, tak samo ja prawie nic nie wiem na ten temat i jestem w tym kompletnie zielony i zupełnie nigdy nie miałem z tematem cokolwiek do czynienia. Wiem że mogę przypłacić to pytanie negatywnymi ocenami i zgłoszeniami ale zaryzykuje...

 

Mianowicie zainstalowałem dystrybucje Ubuntu na  wirtualnej maszynie o której wspomniałem w treści pytania. Pierwszy raz wszystko uruchomiło się po mojej myśli, teraz jestem jednak w sytuacji z której nie wiem jak wybrnąć:

1) Uruchamiam system zainstalowany na wirtualnej maszynie i mam:

 

Wybieram w menu Ubuntu

2) Ogólnie myślałem że automatycznie uruchomi się dystrybucja... Jednak mam jakieś uruchamianie manualne:

szukałem informacji ale nic nie mogę znaleźć ;(

Czy był by ktoś w stanie zniżyć się do mojego poziomu w tym temacie i pomóc? Będę bardzo wdzięczny.

 

* Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie ale system jest zainstalowany na partycji logicznej. Po pierwszym uruchomieniu systemu zmieniłem w jego opcjach ilość przewidzianej dla niego pamięci operacyjnej ( zwiększyłem ).

 

 

komentarz zamknięcia: już znam wytłumaczenie
komentarz 8 maja 2018 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Zainstalowałeś go z GUI graficznym, czy tekstowym?
komentarz 8 maja 2018 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Graficznym, tak też mi się na początku odpalił. Jednak potem wyłączyłem maszynę i po ponownym uruchomieniu mam samą konsole.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 8 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
wybrane 8 maja 2018 przez Jakub 0
 
Najlepsza

Wykonaj:

fsck /dev/sda5

.. podaj jaki jest efekt. Maszyna wirtualna wyłączona "z hebla", może mieć uszkodzony system plików bo nie dałeś jej szansy na opróżnienie buforów. Nawet jeśli się w przyszłości zawiesi i będziesz zmuszony do wyłączenia brutalnego, poczekaj (standardowo) 30 sec. aż system opróżni bufory. 

Problem może być jednak poważniejszy (lub w innych elementach systemu). 

komentarz 8 maja 2018 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)

Powiem tak, po wpisaniu tego polecenia wychodzą takie informacje:

i tak dalej... gdy wszędzie daje TAK (y), to po ponownym uruchomieniu systemu już wszystko jest ok.

Tyle że za każdym razem muszę to wszystko "akceptować"...

Czy dyby zainstalować system na partycji podstawowej to nie było by tych problemów?

1
komentarz 8 maja 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Jeśli zawraca Ci głowę akceptacją, dodajesz do fsck przełącznik -y (minus igrek). Wtedy sam na każde pytanie odpowie "yes".

To nie jest problem wynikający z instalacji na konkretnej partycji. Raczej wynika on z brutalnego wyłączenia. Teraz jak zerkniesz do katalogu lost+found na systemie plików / (root), znajdziesz pogubione (i odnalezione) obiekty systemu plików.
komentarz 8 maja 2018 przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
Aaaaa... możliwe, bo nie zamykam Ubuntu "po ludzku" (przez sam system) tylko klikam zamknij wirtualną maszynę w opcjach programu. Nie pomyślałem o tym :/ Serdecznie dziękuje za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,868 wizyt
pytanie zadane 30 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Szymon00 Początkujący (310 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 2,258 wizyt
–2 głosów
2 odpowiedzi 2,395 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...