• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bardzo stary Linux - problemy z plikami tekstowymi

Object Storage Arubacloud
0 głosów
319 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez LEON1402 Początkujący (290 p.)
Chodzi mi o problemy z bardzo starym Linuxem - a dokładnie Ubuntu 10.04 LTS. Kasuje on wszystkie pliki tekstowe, wystarczy, że zapisze się jakiś plik, a po otworzeniu jest on już pusty. Stworzenie pdf nic nie daje, jest on od razu uszkodzony. Gdy podłączy się do komputera pendrive,  pliki tekstowe też automatycznie puste stają się na nim puste. Nie mogę jednak aktualizować komputera, jest on ciągle podłączony do serwera, do którego nie mam dostępu. Mam więc takie pytania:

- Co zrobić by zapobiec niszczeniu plików tekstowych?

- W jaki sposób odzyskać utracone pliki (jeden był bardzo ważny)?
komentarz 25 kwietnia 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
To na pewno system a nie dysk? Po pierwsze przestan uzywac systemu jezeli chcesz jeszcze cokolwiek odzyskac.
komentarz 25 kwietnia 2018 przez LEON1402 Początkujący (290 p.)
Nie jest to mój komputer, nie wiem też w czy problem. Systemu nie można przestać używać, należy on do pewnej firmy. Jej informatyk powiedział, że nic się nie da zrobić, więc mnie poprosili o pomoc, nie znam się jednak na tych sprawach. Bardzo jednak im zależy na odzyskaniu pewnego bardzo ważnego pliku. Co mogę zrobić?
komentarz 25 kwietnia 2018 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Może nagraj sobie linuksa live USB (nawet można ustawić z możliwością zapisania danych) i spróbuj w taki sposób skopiować ten plik.
komentarz 25 kwietnia 2018 przez LEON1402 Początkujący (290 p.)
Tak, to mogłoby zadziałać, ale chodzi o to, że ten system musi działać i pozostać, a nie mogę zmienić systemu, gdyż serwer jest pod niego skonfigurowany, a przy serwerze nic nie mogę ruszać.

I najważniejsze jak odzyskać plik tekstowy z niego? Potrzebuje szybko rozwiązania, gdyż system jest codzienie używany, aten plik jest pilnie potrzebny.
komentarz 26 kwietnia 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
edycja 28 kwietnia 2018 przez Alex.Ironside
Przy takiej blokadzie mozliwosci to srednio cos zrobisz. Strzelam ze pada dysk, wiec to sie bedzie dziac coraz czesciej. W koncu nic nie bedzie sie zapisywac i pliki beda znikac. Ostatni strzal. Kopii zapasowej oczywiscie nie trzymali?
komentarz 26 kwietnia 2018 przez LEON1402 Początkujący (290 p.)
Wątpię by to był dysk, gdyż kasuje dane także z pendriva.

Nie ma kopi zapasowej, mam pytanie jeszcze jedno. Udało mi się odzyskać pliki z libre office, ale nie pliki tekstowe. W jaki sposób to zrobić?
komentarz 28 kwietnia 2018 przez Alex.Ironside Stary wyjadacz (14,900 p.)
Jakie rozszerzenie maja pliki tekstowe? Teraz to juz slepe strzaly
komentarz 30 kwietnia 2018 przez LEON1402 Początkujący (290 p.)
Różenie. Dwa nie mają rozszerzenia, a jedynie uprawnienie do odczytywania jako pliki tekstowe, a jeden rozszerzenie .odt zachowuje się jednak jak zwykły plik tekstowy.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2018 przez Emilian Kuczyński Użytkownik (670 p.)

Może spróbuj zaktualizować system?

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade

 

komentarz 25 kwietnia 2018 przez LEON1402 Początkujący (290 p.)
System jest po pierwsze bloknięty, nie mam w normalny sposób do niego dostępu, a tych komend już dawno próbowałem, ale zaktualizować tej wersji się już nie da, a za pomocną ostatniej komendy przenieść ubuntu o poziom wyżej nie mogę, gdyż serwer jest pod nią skonfigurowany, a nie mogę nic przy nim ruszać.

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 226 wizyt
pytanie zadane 16 stycznia 2018 w C i C++ przez julita998 Początkujący (250 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 146 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2017 w C i C++ przez trebuH Nowicjusz (170 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 239 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2016 w C i C++ przez Kimi Bywalec (2,050 p.)

92,581 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...