• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Straciłem wiarę w siebie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
884 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2018 w Offtop przez pechowiec Nowicjusz (220 p.)
Od pewnego czasu posiadam w sobie coś, co odpycha mnie od informatyki oraz programowania. Każde niepowodzenie związane z teraz już nie wiem czy do końca zainteresowaniem czy pasją odbieram bardziej mocniej oraz obwiniam siebie za to :(. Nie wiem czy nie zrezygnować już z 3 roku (od września t.r) i nie zmienić kierunku. Czy mam jakiś inny problem :(. Help.
2
komentarz 23 kwietnia 2018 przez niezalogowany

@Swipeyro,

forum.pasja-informatyki.pl != forum.pasja-psychologii.pl

Ciekawe... 

Pytanie zadanie w off-topie, więc nie wiem jaki macie problem z tym pytaniem?

komentarz 24 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

Z samym pytaniem problemu nie mam, ale każda odpowiedź udzielona przez osobę nie kompetentną mogła by przynieść odwrotne skutki od zamierzonych. A na temat

Ciekawe...

 To pytanie jest IMO czysto psychologiczne (przynajmniej część o której piszemy), moje pytanie "Czy mówienie do siebie jest normalne?" można by było inaczej zadać "Mówicie do siebie podczas pracy?". To pytanie jest skierowane do "kolegów z branży" (choć nie dorastam tu wielu osobom do podeszw) czy również tak mają, ponieważ wydało mi się to związane z zajęciem jakim się... zajmuję, czyli programowanie.

1
komentarz 24 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Przestańcie ludzie robić z facetów ( siebie ) pizdy ... facet to ma być facet, jak ma depresje to po pierwsze niech postąpi jak dorosły/ pójdzie gdzie trzeba, albo coś ztym robi  a nie pisze na forach, np programistycznych się żali o tym jak mu cieżko i co ma ze sobą zrobić
komentarz 24 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
A kogoż to nazywasz facetem? Ktoś kto "ma jaja" i każdemu skacze? Tu chodzi o pokorę, odpowiedzialność społeczną, a nie tak jak prawie każdy sebix na ulicy spieprzać przed problemami, chyba że są chudsze od nich.
komentarz 24 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
NIe kogoś kto bierze sprawy w swoje ręce który potrafi radzić sobie z problemami, trudnościami a nie jak pizda " płacze i wyspiuje - straciłem wiare POMÓŻCIE" :)

7 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie odpowiem Ci na pytanie, ale powiem jak to wyglądało u mnie...

W LO trochę się wahałem czy iść w stronę IT zawodowo, czy raczej pozostawić do jako hobby (pewien wpływ na tę decyzję miały też moje problemy z oczami, ale to inna sprawa).

Koniec końców postanowiłem, że pójdę na budownictwo. Ok. 3-go roku studiów 5-letnich miałem dużą rozkminę czy może nie wrócić jednak do programowania, ale pomyślałem sobie, że szkoda 3 lat i zaczynać wszystko od zera (ja nie miałem wtedy opcji inżynier 3 i magister 2 lata, tylko jedne 5-letnie albo zaoczne).

I powiem Ci z perspektywy lat (a trochę ich już minęło od czasów studenckich) nie żałuję. Wciągnąłem się w budownictwo, przez parę ładnych lat byłem projektantem, mam na swoim koncie też całkiem spory zbiór artykułów branżowych i projektów badawczych... W pewnej chwili stwierdziłem jednak, że chyba się w tym wypaliłem i wróciłem do programowania, i obecnie spełniam się jako JS'owiec.

Podsumowując pomyśl po prostu co Cię na prawdę interesuje - nie z czego jest dziś kasa, bo jak będziesz dobry to zawsze znajdzie się robota. Zastanów się czy nie warto może w ogóle iść w inną stronę? Programowania nauczysz się sam, co do sprzętu/administracji to pewnie ciężej, ale też i nie wiem jak to wygląda na studiach informatycznych więc się nie wypowiem.

Nie szufladkuj się, że dziś skończysz IT no to będę w tym pracował aż do emerytury. Zmienić branżę można zawsze :)

Powodzenia!
+4 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez ProgramistaStepek Nałogowiec (27,020 p.)
Ciężko jest Ci pomóc nie wiedząc czym to "coś" jest. Może to po prostu lekkie zmęczenie problemami związanymi z programowaniem. Spróbuj zrobić sobie tyle mentalnej przerwy ile zdołasz, podejdź bardziej na luzie do wszystkiego i jak nie pomoże to dopiero wtedy rozmyślaj nad zmianą kierunku, bo w tej dziedzinie to normalne, że masz pewne gorsze okresy, aby się odbudować i wrócić silniejszym.
+2 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Ja to bym zaczął od zmiany nicka na bardziej optymistyczny :) Głowa do góry! Uwierz, że nie tylko Ty przez takie coś przechodziłeś, grunt to być nastawionym pozytywnie do siebie. To nie Twoja wina, naprawdę mało jest takich ludzi, którzy od dziecka wiedzą kim chcą zostać, co robić, większość szuka na to odpowiedzi przez dłuższy okres swego życia.
Jeśli męczy Cię informatyka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić na coś innego. Choć ja bym jeszcze chwilę poczekał. Skończ 3 rok, potem będą wakacje. Odpoczniesz i na spokojnie podejmiesz decyzję.
Z doświadczenia wiem, że nie należy podejmować tak ważnych decyzji pod wpływem czasu i emocji.
No i uśmiechnij się!
+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez pechowiec Nowicjusz (220 p.)
Dzięki wszystkim za rady. Jutro pójdę do terapeuty, może coś doradzi. Postaram się nie pisać kodu amatorsko w domu lecz tylko i wyłącznie w szkole, jeżeli będzie taka potrzeba (na chwilkę mentalnie zrobię sobie przerwę). I cóż, w razie czego zapytam się was na forum, ewentualnie zakończę technikum i ewentualnie pójdę do szkoły branżowej. Sam aktualnie pracuję sobie (dorabiam sobie jako koorepetytor siedząc w domu i ucząc matematyki czy języka obcego), więc problemu z utrzymaniem nie mam.
+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
polecam jakis film motywacyjny ;d Tez sobie czasem jakis ogladne jak mi sie nic nie chce. A do tego co masz zrobic to juz musisz sam zdecydowac.
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
Pytanie innych " o swoją drogę życia" no fajnie. Ogarnij się i sam decyduj - jesteś dorosły a nie dzieciak więc
0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
A ja straciłem wiarę w ludzi. (Jak czytam komentarze, i widzę łapki w dół).
1
komentarz 23 kwietnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
edycja 23 kwietnia 2018 przez Hiskiel
Z mojego punktu widzenia to jest bez sensu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 897 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2018 w Offtop przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2022 w Python przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 585 wizyt
pytanie zadane 21 października 2021 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...